BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BTS Jimin, PSY’den bu yana Korece bir şarkıyı Billboard Hot 100’de 3 hafta boyunca listeleyen ilk solist oldu

1 dakika okuma süresi

BTS‘den Jimin‘in Like Crazy şarkısı son on yılda Billboard Hot 100 listesinde üç hafta geçiren ilk Korece şarkı oldu!

Jimin bu ayın başlarında solo çıkış albümüyle Billboard’s Hot 100 ve Artist 100’de zirveyi yakalayan ilk K-pop solo sanatçısı olmuş ayrıca Billboard 200’e de top 2 den giriş yaparak tarih yazmıştı.

Jimin‘in “Like Crazy” adlı şarkısı 22 Nisan’da sona erecek haftada Billboard’un Hot 100 listesinde (Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler şarkıların haftalık sıralaması) 52 numaraya yükselerek listede üst üste üçüncü haftasını geride bıraktı.

Jimin bu başarısıyla, 2012 ve 2013 yıllarında hit şarkıları “Gangnam Style” ve “Gentleman” ile iki kez bu başarıyı elde eden PSY‘ın ardından, bir Kore şarkısını Hot 100’de üç hafta boyunca listeleyen ikinci solo sanatçı oldu.

Ayrıca Jimin, Billboard 200 listesinde ilk 25’te üç hafta geçiren ilk K-pop solisti olarak tarihe geçti. Solo çıkış albümü “FACE” listede üst üste üçüncü haftasında da 24 numaradaki yerini korudu.

FACE” ayrıca Billboard’un Dünya Albümleri listesinde üst üste üçüncü haftasını 1 numarada geçirirken, En Güncel Albüm Satışları listesinde 5 numaraya ve En İyi Albüm Satışları listesinde 6 numaraya yükseldi.

Bu arada, “Like Crazy” bu hafta Billboard’un Dijital Şarkı Satışları listesinde ve Dünya Dijital Şarkı Satışları listesinde 2 numaraya yükselirken, ABD hariç Global listede 8 ve Global 200’de 10 numaraya yükseldi.

Son olarak Jimin, Billboard’un Artist 100 listesinde 14 numaraya yükselerek solist olarak listedeki dördüncü haftasını tamamladı.

kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.