BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
K-PopRöportaj

BTS Jimin “oldukça çarpıcı” yeni teklisi “Set Me Free Pt.2″yu anlatıyor: Özel röportaj

3 dakika okuma süresi

Solo olarak sahne ışıklarına adım atan Jimin, yeni teklisinin detaylarını anlatıyor

Origins, sanatçılara en son yayınladıkları albümde yer alan her şeyi anlatmaları için bir fırsat sunan ve süregelen bir seri. Bugün de BTS’ten Jimin, ilk solo albümü FACE öncesinde çıkardığı yeni teklisi “Set Me Free Pt.2″yu anlatıyor.

Set Me Free Pt.2“nun klibi sorulduğunda, Jimin muzip denilebilecek bir şekilde gülümsüyor. Dansçı, vokalist ve BTS üyesi Jimin, Zoom üzerinden Consequence ile 24 Mart’ta çıkacak solo çalışması FACE‘in etkileyici çıkış öncesi teklisine özel olarak düzenlenen bir sohbet gerçekleştiriyor.

HYBE‘ın Seul‘deki ofisinde üzerinde büyük boy bomber ceketi ve vazgeçilmez balıkçı şapkasıyla Jimin, pek çok kişinin onu sahnede izlerken hayal ettiği türden bir sohbet ortamı sunuyor: kendisi hem eğlenceli, neşeli ve konuşkan; hem de işiyle ilgili düşüncelerinde aynı derecede özenli ve ciddi. “Bu şarkı yapıldığında, şarkıya gerçekten bağlandığımı hissettim,” diye hatırlıyor. “Koro kaydı için bizzat ABD’ye gittim ve şarkıyı koro ile birlikte dinlemek inanılmazdı. Gerçekten güzel bir anı oldu diyebilirim.

Bu albüm Jimin’in ilk solo çalışması

BTS’in diğer üyeleri gibi onun da grubun zengin diskografisi içinde pek çok bireysel parçası mevcut, ancak FACE‘in yayınlanmasıyla Jimin farklı bir şekilde sahneye çıkmış olacak. Kendisi bunu “yeni bir başlama çizgisi” olarak ifade ediyor.

Albümün şarkı listesi açıklandığında, birçok kişi Jimin’in “Set Me Free” adında mevcut bir şarkısı olmamasına rağmen, bu çıkış öncesi teklisinin “Pt.2” olarak belirlendiğini fark etmişti. Grup arkadaşı SUGA’nın ikinci Agust D mixtape’i D-2’daki bir parçaya selam çaktığını Jimin de doğruladı. “Bir bağlantı yok, birinci ya da ikinci bölüm diye ayırmaya da çalışmadık. Ama benim şarkım özgürlükten ve ilerlemekten bahsederken SUGA’nın şarkısı daha önce yaşanmış bazı hikayeleri konu aldığı için bu şarkının adını devam ettirmek iyi olur diye düşündüm,” diye açıklıyor.

Sadık hayranları (ve BTS’i canlı izleyebilecek kadar şanslı olan herkes) Jimin’in eşsiz bir yetenek olduğunu biliyor.

Modern dans ve bale geçmişi onu hipnotize edici bir sahne kişiliğine dönüştürdü. Eşsiz vokaliyle de insanları kendine hayran bırakıyor. Grubun solo çalışma yayınlayacak bir sonraki üyesi olan Jimin, işini şansa bırakmadı. “Bildiğiniz gibi, üyeler solo albümlerini yayınlamadan önce çok endişeliydiler, ancak tüm bu duyguların aksine, elde ettikleri sonuçlar kesinlikle harika oldu,” diye ifade ediyor. “Üyelerim için bir yüz karası olmak istemiyorum. BTS’in gurur duyduğu bir üyesi olmak istiyorum.

Set Me Free Pt.2” Jimin’in solo çıkışını muazzam bir şekilde duyuran bir şarkı – büyük kornolar, yukarıda da değinilen koro, iddialı sözler ve ciddi bir ritim. Albümle ilgili diğer tüm konularda olduğu gibi, bu teklinin (albümün son şarkısı) seçimi de bilinçli olarak yapıldı. “Bu albüm geriye dönüp kendime nasıl baktığımı ve nasıl mücadele ettiğimi anlatıyor… Eğer insanlar ifade etmeye çalıştığım duyguları anlarsa, albümü başarılı olmuş sayacağım” diyor.

Set Me Free Pt.2“yu dinlemek ve Jimin’in parçanın arkasındaki kilit noktalara ilişkin Origins açıklamasını okumak için aşağıya buyurun.

Performans

İlk olarak, performansa odaklanmaya ve şarkının gerçekten çarpıcı havasını ifade etmeye gayret ettik. Kilit noktamız özgürlüktü – ve doğrusu o ara biraz içiyorduk. Albümdeki son parça bu; duyguların sonuncusu. Çok yoğun bir şarkı, ben de bu yüzden bir “Jimin solosu“nu etkileyici şekilde duyurmak istedim.

Özgürlük

Şarkının ana hatlarını, kararlılık, tutku ve üstesinden gelme [fikirlerini] ifade etmeye çalıştık. “Set Me Free” kendimi özgür bırakmam anlamına geliyor, bu yüzden beni özgür bırakacak kişinin bir başkası değil, ben olmam gerektiğini düşündüm. Nihayetinde, kendimi özgür bırakması gereken kişi yine benim.

BTS’in seslendirdiği “ON”

BTS’in “ON” adlı bir şarkısı var. Bence “ON” performansını izlerken de bu performansı izlerken de aynı duyguları hissedeceksiniz. Aynı hissi bir kez daha yakalayacaksınız.

Aydınlık ve Karanlık

Şarkı karanlığın içindeki bir ışığın enerjisini taşıyor diyebilirim. Herkesin kafasında canlanan o görebileceğiniz tek şey karanlığın içinden süzülen bir ışık huzmesi görüntüsünü yansıtmak istedim. Belirli renklerle ifade etmem gerekirse siyah ve beyaz diyebilirim.

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…
HaberK-Pop

BLACKPINK üyeleri kendi ajanslarını kurdu, YG Entertainment yorum yapmaktan kaçındı

1 dakika okuma süresi
BLACKPINK üyelerinin sözleşmeleriyle ilgili yeni haberler ortaya çıkmaya devam ediyor. News1’in 25 Eylül’de yaptığı habere göre, Jennie ve Jisoo kendi bireysel ajanslarını…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.