BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BlockBerryCreative, Chuu’nun faaliyetlerinin askıya alınması için dilekçe verdi

1 dakika okuma süresi
loona chuu blockberry creative dilekçe

BlockBerryCreative, Chuu‘nun eğlence sektöründeki faaliyetlerinin askıya alınmasını talep eden bir dilekçe sundu.

1 Şubat’ta Korea Entertainment Management Association, LOONA‘nın ajansı BlockBerryCreative’in geçen yıl Aralık ayında Chuu’nun eğlence faaliyetlerinin askıya alınmasını isteyen bir dilekçe sunduğunu açıkladı.

BlockBerryCreative’in talebinde, Chuu’nun 2021 yılında BlockBerryCreative ile sözleşmesi sona ermeden önce BY4M STUDIO ile yeni bir sözleşme imzalamak için gerçekleştirdiği görüştürmelerin “zarar verme amacıyla gizlice yapılan onaysız değişiklikler” kapsamında bir hareket olduğunu ve menajerlik anlaşmasını ihlal ettiğini bildirdi.

Bunun üzerine, Reward and Punishment Committee of the Korea Entertainment Management Association, Chuu’nun katılımını talep etti ve Chuu’nun yasal temsilcisinin 1 Şubat’ta komiteye katılma niyetlerini ifade ettiği bildirildi. Temsilci, komitenin BlockBerryCreative’in iddialarına ilişkin gerçekleri teyit etmek için Chuu’nun katılımını talep ettiğini ve davayı adil bir şekilde soruşturacaklarını açıkladı.

Haberlerin ardından BlockBerryCreative’den bir kaynak Chuu’ya karşı bir dilekçe sunduklarını ve HeeJin, Kim Lip, JinSoul ve Choerry’ye karşı da bir dilekçe sunacaklarını doğruladı.

Geçen yıl Kasım ayında BlockBerryCreative, Chuu’nun LOONA’dan çıkarıldığını duyurmuş ve gerekçe olarak bir personele yönelik “şiddet içeren dil ve gücün kötüye kullanılması”nı göstermişti. Chuu o zamandan bu yana ajansın iddialarını kişisel olarak yalanlamak için konuştu. Ayrıca 13 Ocak’ta HeeJin, Kim Lip, JinSoul ve Choerry’nin ajansları BlockBerryCreative’e karşı açtıkları davaları kazanarak sözleşmelerini feshettikleri bildirildi.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.