Site icon K Fandom

ATEEZ yeni albümleri THE WORLD EP.2 : OUTLAW ile Billboard 200’e ilk kez İlk 2’den giriş yaptı

ATEEZ Billboard 200‘de şimdiye kadarki en yüksek sıralamasını elde etti!

Billboard 25 Haziran’da ATEEZ‘in “THE WORLD EP.2 : OUTLAW” isimli yeni mini albümünün Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki en popüler albümleri sıralayan En İyi 200 Albüm listesine 2 numaradan giriş yaptığını duyurdu.

Luminate’e (eski adıyla Nielsen Music) göre, “THE WORLD EP.2 : OUTLAW” 22 Haziran’da sona eren hafta boyunca toplam 105.500 muadil albüm adeti ile bu haftanın 1 numaralı albümü Morgan Wallen’ın “One Thing at a Time” albümünden yalnızca 4.500 adet geride kaldı.

Albümün toplam puanı 101.000 standart albüm satışından -ki bu onu haftanın en çok satan albümü ve ATEEZ‘in bugüne kadarki ABD‘deki en büyük satış haftası yapıyor- ve hafta boyunca 6,32 milyon talep üzerine dinleme sayısını ifade eden 4.500 “streaming equivalent” (eşdeğer dinleme) albüm adetinden oluşuyor.

THE WORLD EP.2 : OUTLAWATEEZ‘in Billboard 200‘de ilk 2’ye giren ilk albümü olmasının yanı sıra üçüncü ilk ona giren albümü oldu. Daha önce 2022 yılında “THE WORLD EP.1 : MOVEMENT” ve “SPIN OFF : FROM THE WITNESS” albümleri sırasıyla 3 ve 7 numarada zirve yapmıştı. Bu aynı zamanda grubun listeye toplamda beşinci girişi oldu.

Bugüne kadar sadece beş K-pop erkek grubu Billboard 200‘de ilk 2’ye girmeyi başarmıştı: BTS, SuperM, Stray Kids, TXT ve SEVENTEEN.

THE WORLD EP.2 : OUTLAW’ın başlık şarkısı “BOUNCY (K-HOT CHILLI PEPPERS)”i aşağıdan dinleyebilirsiniz!

ATEEZ‘i bu olağanüstü başarısından dolayı kutluyoruz!

Kaynak

Exit mobile version