BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

4 LOONA üyesinin BlockBerryCreative’e karşı açtığı davayı kazandığı bildirildi ve ajans kısa bir yanıt paylaştı

1 dakika okuma süresi
loona blockberrycreative dava

LOONA üyelerinden dördünün, ajansları BlockBerryCreative’e karşı açtıkları davaları kazandıkları bildirildi.

13 Ocak tarihinde, dokuz LOONA üyesi (HeeJin, HaSeul, YeoJin, Kim Lip, JinSoul, Choerry, Yves, Go Won, Olivia Hye) tarafından BlockBerryCreative’e karşı açılan ve özel sözleşmelerinin geçerliliğinin askıya alınmasını talep eden ihtiyati tedbir kararları için, Seul Kuzey Bölge Mahkemesi Sivil Bölüm 1’in, dört üyenin davalarını kazandığına, beş üyenin ise kaybettiğine karar verdiği bildirildi.

Davalarını kazandıkları bildirilen dört üye, BlockBerryCreative ile olan özel sözleşmeleri feshedilen HeeJin, Kim Lip, JinSoul ve Choerry oldu. Ancak, HaSeul, YeoJin, Yves, Go Won ve Olivia Hye’nin sözleşmelerinin geçmişte hükümlere tabi olduğu ve olduğu gibi yürütülmesi gerektiği söyleniyor.

Bu haberlere yanıt olarak BlockBerryCreative şu yorumda bulundu: “Şu anda bu konuyu araştırıyoruz. Daha sonra bir açıklama yapmayı planlıyoruz.”

Kasım ayında, LOONA’nın Chuu (Kasım ayında gruptan çıkarıldı), HyunJin ve Vivi dışındaki dokuz üyesinin (HeeJin, HaSeul, YeoJin, Kim Lip, JinSoul, Choerry, Yves, Go Won ve Olivia Hye) BlockBerryCreative ile olan sözleşmelerini askıya almak için ihtiyati tedbir kararı aldırdığı bildirilmişti. Ancak ajans bu haberlerin doğru olmadığını iddia etti.

Geçtiğimiz ay BlockBerryCreative, Chuu’nun çıkarılmasının ardından LOONA’nın Ocak ayında 11 üyeli ilk geri dönüşünü yapacağını doğruladı. Birkaç hafta sonra ise BlockBerry Creative albüm çıkışının süresiz olarak ertelendiğini duyurdu.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.