Site icon K Fandom

VIXX tanıtımlara 3 üye olarak devam edecek, Ravi ise zorunlu hizmeti için yeniden askere alınma durumuyla karşı karşıya

vixx 3 üye gonna be alright

vixx 3 üye gonna be alright

VIXX grubu 2023 yılında 3 üye olarak tanıtımlara devam edecek, üye Ravi ise zorunlu askerlik yasalarını ihlal etmekten suçlu bulunursa yeniden askere alınabilir.

Daha önce 3 Ocak’ta VIXX, grubun yaklaşık 4 yıl sonra yayınladığı ilk şarkı olan “Gonna Be Alright” başlıklı özel bir dijital single yayınladı. Üyeler Leo, Ken ve Hyuk, 6-7 Ocak tarihleri arasında KBS Arena Salonu’nda gerçekleşen 3 kişilik hayran konseri öncesinde single’da yer aldı.

Hayran konserinden bir hafta sonra, VIXX üyeleri Leo ve Ken’in 14-15 Ocak tarihleri arasında 2023 sezonu tebriklerinin yayınlanması için hayran imza etkinlikleri düzenlemeleri planlanıyordu. Ancak, 12 Ocak’ta VIXX üyesi Ravi’nin adı, aktif görevdeki bir asker olarak zorunlu askerlik hizmetini yerine getirmekten kaçınmak amacıyla sağlık kayıtlarında sahtecilik yapması için bir simsar tuttuğu yönündeki suçlamalara karıştı. Sonuç olarak, Leo ve Ken’in hayran imza etkinlikleri bir sonraki duyuruya kadar ertelendi.

Şimdi, VIXX’in tanıtım yapan 3 üyesi, Mnet’in ‘M! Countdown’ programının 19 Ocak tarihli yayınına özel bir katılımla devam etmeyi planlıyor. Bu tarihten itibaren 3 üye 3 Şubat’ta Japonya’da ve 5 Mart’ta Tayvan’da bir hayran konseri düzenlemeyi planlıyor. VIXX’in diğer üyesi N ise şu anda oyunculuk kariyerine odaklanmış durumda ve şimdilik VIXX’in grup tanıtımlarına katılmayacak.

Aynı zamanda Ravi, zorunlu hizmet kaçakçılığı konusunda uzmanlaşmış yasadışı bir komisyoncu kuruluşun ünlü müşterisi olduğu iddiaları nedeniyle yakında polis soruşturmasıyla karşı karşıya kalacak. Polis, idolün gerçekten de alternatif hizmetten kaçmak ya da hizmet etmek için sağlık kayıtlarında kasıtlı olarak sahtecilik yaptığını tespit ederse, Ravi’, 1 yıldan az ya da 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Ayrıca, zorunlu askerlik hizmetinden kaçtığı tespit edilen kişilerin cezalarını çekmeden önce yeniden askere alınmaları gerekiyor.

kaynak: allkpop

Exit mobile version