BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Somin

Somin (소민; tam adıyla da bilinir) DSP Media altında Güney Koreli bir şarkıcı-söz yazarıdır. Karma grup KARD’ın bir üyesi ve APRIL ve PURETTY’nin eski bir üyesidir.

Kariyer

2012-2014: PURETTY, KARA Projesi

Somin, 5 Eylül 2012’de Güney Kore’de de çıkış yapmayı planlayan Japonya merkezli kız grubu PURETTY’de çıkış yaptı. Grup, diğer üyeleri Chaekyung ve Shiyoon ile birlikte kız grubu KARA için yeni üyeler bulmayı amaçlayan KARA Project adlı programa katılacağının açıklanmasının ardından Mayıs 2014’te dağıldı. Somin şovu ikinci sırada tamamladı ve sonuç olarak elendi.

2015: NİSAN

24 Ağustos 2015’te, bu kez APRIL kız grubunun lideri olarak tekrar çıkış yaptı. Ancak gruptaki kariyeri kısa sürdü, o yılın Kasım ayında solo kariyerine devam etmek için ayrıldı.

2016’dan günümüze: KARD

2016 yılında karma grup KARD’ın bir üyesi oldu. Grup, 19 Temmuz 2017’de Hola Hola adlı mini albümle çıkış yapmadan önce üç single yayınladı.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Somin’in iki ablası var.
– Twice’dan Jeongyeon’un uzaktan akrabası olduğunu açıkladı.
– Somin Siyah Joker kartını açıkladı: “Duruma bağlı olarak, siyah joker en iyi kart olabilir, bu yüzden sahip olduğum çeşitli itirazları göstereceğim” (çıkış partileri sırasında belirtti).
– Piyano, keman ve ocarina çalabiliyor.
– Style-Ade için başta makyaj olmak üzere güzellik hakkında videolar hazırlıyor.
– İlkokulda bale öğrendi (Meet & Greet 171214).
– DSP Media’nın 2014 yılında dağılan kız grubu PURETTY’nin bir üyesiydi.
– Baby KARA yarışmacısıydı ve yarışmayı 2. sırada bitirdi.
– Ağustos 2015’te Somin, DSP Media’nın kız grubu APRIL’in lideri olarak çıkış yaptı. Ancak aynı yılın Kasım ayında yeni müzikler denemek istediği için gruptan ayrılmaya karar verdi.
– Epik High’ın ‘Born Hater’ MV’sinde yer aldı.
– O ve Jiwoo Super Junior’ın ‘Lo Siento’ Kore versiyonunda yer aldı.
– Somin, Mnet’in Breakers müzik programında PENTAGON’un Hui şarkısı ‘Swim Good’da yer aldı.
– Somin’in İdeal Tipi: İyi bir kişiliğe sahip, iyi kalpli bir erkek.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.