BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Hyunjoo

Hyunjoo (현주) DSP Media altında Güney Koreli bir şarkıcı ve oyuncudur. APRIL ve UNI.T kız gruplarının eski üyesidir.
Sağlık sorunları nedeniyle Mayıs 2016’da ara verdi ve nihayetinde oyunculuk kariyerine devam etmek için 29 Ekim 2016’da gruptan ayrıldı.

2017 yılında The Unit adlı hayatta kalma programında yarışmacı olarak müziğe geri döndü. 5. oldu ve 12 Ekim 2018’de dağılana kadar UNI.T’nin bir üyesi oldu.

APRIL zorbalık iddiaları

28 Şubat 2021’de, küçük kardeşi olduğunu iddia eden biri tarafından yapılan online bir paylaşımda, Hyunjoo’nun üyeler tarafından zorbalığa uğradığı için APRIL’den ayrıldığı belirtildi. Sınıf arkadaşlarından biri olduğunu iddia eden başka bir kişi de benzer iddialarda bulundu ve eski üyesi Somin’de dahil olmak üzere Rachel ve Chaekyung (Hyunjoo’nun ayrılmasından sonra katılan) hariç tüm üyelerin zorbalık yaptığını ve Hyunjoo’nun da intihara teşebbüs ettiğini ekledi. 1 Mart’ta DSP Media iddiaları reddeden bir açıklama yayınladı. Aynı günün ilerleyen saatlerinde ajanstan ilk açıklamalarına açıklık getirmek için ikinci bir açıklama yayınlandı.

3 Mart 2021’de, küçük kardeşi olduğunu iddia eden kişi DSP’nin iddialara verdiği yanıtı eleştirdi ve ajansın kendi iddialarını yalanladı. Aynı günün ilerleyen saatlerinde DSP, Hyunjoo’nun ailesine ve iddia edilen eski sınıf arkadaşına karşı yasal işlem başlatacaklarını duyurdu.

18 Nisan 2021’de Hyunjoo iddialarla ilgili ilk kişisel açıklamasını yayınladı. Zorbalığın 2014’te başladığını ve 2016’da gruptan ayrılmasına kadar sürdüğünü belirtti. Bu üç yıl boyunca üyeler tarafından fiziksel ve sözlü tacize uğradı ve ailesi konuyu ajansa ilettiğinde herhangi bir işlem yapılmadı. Konu ortaya çıktıktan sonra üyeler ona daha da fazla eziyet etti. Hyunjoo ayrıca karanlık bir yere düştüğünü ve intihara teşebbüs ettiğini belirtti. Son olarak, DSP’nin kendileriyle olan özel sözleşmesini feshetmesine izin vermeyeceğini açıkladı. 23 Şubat 2022’de, Hyunjoo ve ailesine karşı açılan yedi hakaret davasının tümü polis tarafından herhangi bir suçlama olmaksızın düşürüldü. Polis, Hyunjoo ve ailesi tarafından yapılan açıklamaların yanlış iddialar ve/veya kötü niyet içerdiğine dair herhangi bir kanıt bulamadıklarını belirtti.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.