BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

April

Genel Bilgiler

APRIL (에이프릴) DSP Media bünyesindeki 6 üyeli bir kız grubuydu. Grup 24 Ağustos 2015 tarihinde Dreaming adlı mini albüm ve albümün başlık parçası “Dream Candy” ile çıkış yaptı ve altı üyesi vardır: Chaekyung, Chaewon, Naeun, Yena, Rachel ve Jinsol. Somin 9 Kasım 2015’te (daha sonra karma grup KARD’a katıldı) ve Hyunju 2016’da ayrıldı.

28 Ocak 2022’de DSP Media, April’in 6 yıl sonra dağılmaya ve yollarını ayırmaya karar verdiğini duyurdu. Karar uzun bir tartışma ve müzakerenin ardından alındı.

April ismi “sevmeden duramayacağın kız” anlamına gelmektedir. ‘A’ en iyi olmayı ifade eder ve ‘PRIL’ sevimli kız anlamına gelir. April’ın resmi fandom adı, ‘fine’ ve ‘apple’ kelimelerini birleştiren Fineapple’dır. ‘Fine’ iyi anlamına gelir ve ‘apple’ April’ın kısa versiyonudur ve ananas kelimesi üzerine bir kelime oyunudur.

28 Şubat 2021’de, eski üye Hyunjoo’nun kardeşi olduğunu iddia eden biri tarafından çevrimiçi bir foruma bir gönderi yapıldı. Gönderide, Hyunjoo’nun gruptan ayrılma nedeninin oyunculuk eğitimi almak istemesi değil, diğer üyeler tarafından ciddi şekilde zorbalığa uğraması ve hatta bir noktada intihara teşebbüs etmesi nedeniyle gruptan ayrılmak zorunda kalması olduğunu iddia etti. DSP Media herhangi bir zorbalığın gerçekleştiğini reddetti ve Hyunjoo ve ailesine karşı yasal işlem başlatacaklarını duyurdu. Sonuç olarak grup, üyelerinin sponsorluk anlaşmalarından ve oyunculuk rollerinden çıkarılmasına kadar varan ağır tepkilerle karşılaştı. HyunJoo daha sonra 18 Nisan 2021 tarihinde kişisel instagram hesabından, suçlamaları yapan iki internet kullanıcısının iddialarını destekleyen bir açıklama yayınladı. Ayrıca, plak şirketi DSP Media’nın kendileriyle olan özel sözleşmesini feshetmesine izin vermediğini belirtti.

Künye

Şu anki durumu: Dağıldı
Bağlı olduğu şirket: DSP Media
Çıkış tarihi: 4 Ağustos 2015
Lider: Chaekyung
Fandom adı: Fineapple
En büyük üyesi: Chaekyung
En küçük üyesi: Jinsol
Eski üyeler: Somin ve Hyunjoo

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.