BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Jiwoo

Jiwoo (지우; tam adıyla da bilinir) DSP Media altında Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı ve rapçidir. KARD adlı karma grubun maknae’sidir.

Tarih

Çocukluk ve eğitim

Jiwoo, Güney Kore’de erkek kardeşiyle birlikte orta sınıf çalışan ebeveynleri tarafından büyütülmüştür – babası bir sigorta şirketinde çalışmakta, annesi ise sekreterlik yapmaktadır. Jiwoo ve erkek kardeşi birbirlerinden çok farklılar ve bu nedenle birbirlerine çok yakın olmadan büyüdüler.

Jiwoo, annesi televizyonda sık sık müzik programları izlediği için çok erken yaşlarda müziğe ilgi duymaya başladı – ilkokula giderken şarkı söyleme pratiği yapmaya başladı ve aynı zamanda oyunculuk ve dansla da ilgilendi.

Bugün TWICE kız grubunun bir üyesi olan Jihyo ile tanıştığı Chungdam Lisesi’ne devam etti ve Jeon Chungdam’dayken bir gözlemci tarafından fark edildi ve daha sonra FNC Ent ile bir sözleşme imzaladı. DSP Media’ya geçmeden önce beş yıl boyunca onların altında eğitim aldı ve sadece iki ay sonra KARD ile kariyerine başladı.

Jeon 2015 yılında Chungdam’dan mezun oldu ve ardından üniversite diploması almak yerine şarkıcılığa odaklanmayı seçti. Stajyerlik günlerinde FNC Entertainment’ta 5 yıl boyunca eğitim gördü. Daha sonra DSP Media’ya katıldı ve 2 ay boyunca eğitim aldı. BM, J.Seph ve Somin ile birlikte 19 Temmuz 2017’de KARD’ın bir üyesi olarak çıkış yaptı.

2016-günümüz

1 Aralık 2016’da Jiwoo KARD’ın bir üyesi olarak açıklandı. Üç proje single’ı yayınladıktan sonra, grup 19 Temmuz 2017’de Hola Hola mini albümüyle resmi çıkışını yaptı. Etnews’e verdiği bir röportajda Jiwoo, bir kız grubunda çıkış yapmaya hazırlandığını ve karma bir grupta ne olacağını bilmediğini, yine de şirketin kararına güvenmeye karar verdiğini ve KARD’da çıkış yaptığını açıkladı.

Somin ve Jiwoo Super Junior’ın “Lo Siento” şarkısında yer aldı ve bu şarkı daha sonra erkek grubunun 12 Nisan 2018’de yayınlanan “Replay” albümünde yer aldı. Kızlar daha sonra Super Junior ile birlikte Kore müzik programlarında şarkıyı seslendirmek üzere davet edildi.

KARD ilk solo konserini 19 Ağustos 2019’da Güney Kore’de verdi ve Jiwoo burada BM ile birlikte Camila Cabello’nun OMG şarkısının bir cover’ını seslendirdi.

2020 yılında Jiwoo “Good Girl “de yer aldı. Gösteri sırasında “Witch” şarkısının sözlerinin yazılmasında yer aldı.

25 Ocak 2022’de Jiwoo 1stLook’a bir röportaj verdi ve Hyunseung ile bir fotoğraf çekiminde yer aldı. 7 Şubat 2022 Jiwoo, Hyunseung ile 1stLook’un bir videosunda rol aldı.

Mart 2022’de Jiwoo Marie Claire Korea dergisinde model olarak yer aldı ve sonrası hakkında bir röportaj verdi. Daha sonra 2 Nisan 2022’de Jiwoo, on farklı kategoriden en sevdiği eşyayı seçtiği Marie Claire Korea “Jeon Jiwoo MY 10 FAVORITES” videosunda rol aldı.

22 Haziran 2022’de, “Re:” başlıklı beşinci mini albümleri, 2 enstrümantal versiyon da dahil olmak üzere 6 şarkı içeren “Ring The Alarm” başlıklı parça ile yayınlandı. Ayrıca Jiwoo “Break Down “ın yazımında yer aldı.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Bir erkek kardeşi var ama çok yakın değiller.
– Renkli Joker kartı Jiwoo açıkladı: “Grubumuzun şarkı söyleme, rap yapma, dans etme ve müziğini renkli hale getirmekten sorumluyum” (çıkış partileri sırasında belirtti).
– Her iki kulağına bir günde 8 piercing yaptırdığı için acıya dayanabiliyor.
– Doraemon taklidi yapabiliyor.
– Gruptaki en esnek kişidir (Okul Sonrası Kulübü 180731).
– Tani adında bir köpeği var.
– Altı yıl boyunca klarnet eğitimi aldı.
– Chungdam Lisesi’nden mezun oldu (NCT Night Night 180726).
– Eski bir FNC Entertainment stajyeridir, orada 5 yıl eğitim almıştır.
– Daha sonra DSP Media stajyeri oldu ve çıkış yapmadan önce sadece 2 ay eğitim aldı.
– O ve Somin Super Junior’ın ‘Lo Siento’ Kore versiyonunda yer aldı.
– Jiwoo’nun İdeal Tipi: Erkeksi ve nazik biri.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.