BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Sohye

Kim So Hye (김소혜; ya da kısaca Sohye) S&P Entertainment bünyesinde Güney Koreli şarkıcı ve oyuncudur. Daha çok Mnet’in kız grubu hayatta kalma programı Produce 101’i beşinci olarak bitirmesi ve kız grubu I.O.I.’ın bir üyesi olmasıyla tanınır.

Kariyer

2016: Produce 101, I.O.I

Ocak 2016’da Kim So Hye, S&P Entertainment’ı temsil edeceği hayatta kalma programı Produce 101’de yarışmacı oldu. Finalde 5. sırada yer aldı ve böylece I.O.I. üyesi oldu Grup resmi olarak 4 Mayıs’ta ilk mini albümleri Chrysalis ile çıkış yaptı.

Kişisel yaşam

Zorbalık suçlamaları

21 Şubat 2021’de eski bir sınıf arkadaşı Kim So Hye’yi zorbalık yapmakla suçladı. Sınıf arkadaşı doğrudan bir kurban olmadığını, ancak üçüncü bir taraf olduğunu belirtti. Sohye’yi plajda bir sınıf arkadaşına fiziksel saldırıda bulunmakla suçladılar ve olay nedeniyle Başkan Yardımcılığı görevinin elinden alındığını belirttiler. S&P Entertainment iddiayı reddetti ve yasal işlem için konuyu polise taşıyacaklarını söyledi.

28 Temmuz 2021 tarihinde polis, Sohye’nin Okul Şiddet Komitesi tarafından cezalandırıldığının kayıtlara geçmesi nedeniyle sınıf arkadaşının iftira niyetiyle bir şeyler yazdığına dair kanıt bulamadıkları için davayı düşüreceklerini belirten bir açıklama yaptı.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Küçük bir erkek kardeşi var.
– Takma adı “Penguen”. (SNL Kore 7 – 7 Mayıs 2016)
– Hobi: Yürürken çöp toplamak, penguen koleksiyoncusu.
– Eğitim: Kyunggi Kız Lisesi.
– Uzmanlık alanı: Ocarina, Voleybol.
– Stajyerlik Dönemi: 1 yıl.
– Uzmanlık Alanı: Beatbox, Oyunculuk.
– Zayıf Yönleri: Çok duygusal; I.O.I’dayken özgüveni düşük olmasına rağmen değişti.
– Terk edilmiş/perili yerlere gitmek zorunda kaldığında kolayca korkuyor.
– Rol Modeli: Chun Woo Hee (aktris).
– Bir oyunculuk şirketinden gelen So-hye, oyuncu olmak için eğitim alıyordu ve Produce 101’e katılmadan önce şarkı söyleme ve dans etme konusunda hiçbir deneyimi yoktu.
– Ayrıca, kendisinin ve ajansının hayranlarıyla bağlantı kurabileceği bir alan sağlamak için Seocho Bölgesi’nde Penguin’s Café adında bir kahve dükkanı açtı.
– Ortaokulda voleybol oyuncusuydu ve libero olarak Ulusal Ortaokul Şampiyonluğunu kazandı.
– Haziran 2016’da So-hye kendi menajerlik şirketi S&P (Shark & Penguin) Entertainment’ı kurdu.
– Star Show 360’ın sunuculuğunu yaptı ve şu anda SBS Game Show ve öğrencilere TOEIC sınavına hazırlanmaları için İngilizce öğreten EBS2 İngilizce Ders Programı’nı sunuyor.
– “Poetic Story” adlı kısa bir dramada rol aldı.
– Ayrıca birkaç müzik videosunda yer aldı, bunlar: The Ark – “The Light”, Jinlin Wang – “Goodbye School”, Ra.D – “Look Into Your Eyes”.
– Şirket: Shark & Penguin Entertainment.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.