BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

WJSN

Genel Bilgiler

WJSN (Cosmic Girls olarak da bilinir; Korece: 우주소녀) Starship Entertainment ve Yuehua Entertainment tarafından kurulan on üç üyeli Güney Kore-Çin kız grubudur. WJSN, Wonder, Joy, Sweet ve Natural olmak üzere dört alt birimin kısaltmasıdır. İlk mini albümleri “Would You Like?” ile 25 Şubat 2016’da çıkış yaptılar.

WJSN başlangıçta on iki üyeli bir grup olarak çıkış yaptı, fakat 2017’de IOI’den Yeonjung ilk geri dönüşleri ‘Secret’ için ana vokalistleri olarak onlara katıldı. 

Grup, ilk alt birimi WJSN CHOCOME’u 7 Ekim 2020’de ilk single albümleri “Hmph!” ile piyasaya çıktı. Bu birimin üyeleri Soobin, Luda, Yeoreum ve Dayoung’dir. İlk geri dönüşlerini 2022 yılında “Super Yuppers” single albümü ile yaptılar.

SeolA, Bona, EXY ve Eunseo’dan oluşan ikinci üniteleri WJSN THE BLACK, 12 Mayıs 2021’de “My Attitude” single albümüyle çıkış yaptı.

2018 yılında, Meiqi, Cheng Xiao ve Xuanyi’den oluşan WJSN’in Çin grubu, Çin’e geri dönmek ve WJSN’i orada tanıtmak için ara verdi. Cheng Xiao idol yapım programı ‘Idol Producer’a dans mentoru olarak katılırken, Meiqi ve Xuanyi idol programı ‘Produce 101’e yarışmacı olarak katıldı ve sırasıyla birinci ve ikinci oldu. Meiqi ve Xuanyi yeni grupları Rocket Girls 101 ile tanıtım yapmaya başladı. Çinli grup henüz aradan dönmedi ve WJSN onlar olmadan tanıtım yapmaya ve şarkılar yayınlamaya devam etti.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: Starship Entertainment
Çıkış tarihi: 25 Şubat 2016
Lider: Ujung
Fandom adı: Wonderful
Resmi Rengi: Açık Mandalina
Çıkıştan ilk birinciliğe: 950 Gün
En büyük üyesi: Seola
En küçük üyesi: Yeonjung

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.