BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Gugudan

Genel Bilgiler

gugudan (구구단) Jellyfish Entertainment altında sekiz üyeli bir kız grubudur. Başlangıçta dokuz kişi olan grup, 28 Haziran 2016’da “Act.1 The Little Mermaid” mini albümüyle çıkış yaptı. İsimleri Korece’de ‘çarpım tablosu’ anlamına geliyor ve her üyenin dokuz farklı cazibesini temsil ediyor. Ocak 2016’da üyeler Nayoung, Sejeong ve Mina, Produce 101 adlı hayatta kalma reality şovunda şirketlerini temsil etti ve üçü birlikte finale kalmayı başardı. Sonunda, sadece Sejeong ve Mina I.O.I’ın final kadrosuna girmeyi başardı ve daha sonra çıkış yaptı.

Temmuz 2017’de Jellyfish Entertainment, en genç üyeler Mina ve Hyeyeon’dan oluşan Gugudan 5959 (Korece: 구구단 오구오구; “Ogu-ogu” olarak yazılır) adlı alt birim grubunu kurdu.

Haziran 2018’de Jellyfish Entertainment, Gugudan’ın Sejeong, Mina ve Nayoung üyelerinden oluşan ikinci alt birimini Gugudan SeMiNa adıyla kurdu. “SeMiNa” ismi üyelerin isimlerinin ilk hecelerinden oluşuyor. Gugudan SeMiNa, 10 Temmuz 2018’de iki parçadan oluşan kendi adlarını taşıyan single albümlerinin yayınlanmasıyla çıkış yaptı

Hyeyeon Ekim 2018’de kişisel nedenlerle gruptan ayrıldı.

Çinli üye Sally Nisan ayında Produce 101 adlı hayatta kalma programının Çince versiyonu olan Produce Camp 2020’ye katıldı. Hayatta kalma programı Sally’nin altıncı sırada yer almasıyla sonuçlandı ve geçici kız grubu BonBon Girls 303’ün bir üyesi oldu.

30 Aralık 2020’de Jellyfish Entertainment, grubun 31 Aralık’ta faaliyetlerine son vereceğini duyurdu.

Künye

Şu anki durumu: Dağıldı
Bağlı olduğu şirket: Jellyfish Entertainment
Çıkış tarihi: 28 Haziran 2016
Lider: Shin Bora
Fandom adı: Dan-jjak (Dear Friend)
En büyük üyesi: Mimi
En küçük üyesi: Mina
Eski üyeler: Jo Aram

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.