BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Youngjae

Youngjae (영재) SUBLIME himayesindeki Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı, besteci, aktör ve müzikal aktördür. Erkek grubu GOT7’nin ana vokalistidir.
Bir besteci olarak, Latince’de “sanat” anlamına gelen Ars adını kullanmaktadır.

Solo çıkışını 5 Ekim 2021’de ilk mini albümü Colors from Ars ile yaptı.

Kariyer

2013-2014: JYP Entertainment’a katılma, GOT7

Youngjae, 16 Ocak’ta mini albüm Got It? ile erkek grubu GOT7’de çıkış yapmadan sadece yedi ay önce, 2013 yılında JYP Entertainment’ta stajyer oldu.

2017: King of Mask Singer

Youngjae, King of Mask Singer adlı şarkı yarışması programında ‘King of Toy Machines’ olarak yer aldı ve Deux’un “Look Back At Me” şarkısını düet olarak söyledi. Turu geçti ve Kim Bum Soo’nun “It Will Pass” şarkısını söylediği ikinci tura kaldı. İkinci turda kaybetmesine rağmen, büyük övgü aldı.

2018: Immortal Songs

Immortal Songs’da solo olarak Kim Yeon Ja’nın “Mercury Lamp” şarkısını seslendirdi.

2020: Idol Radio, giyim markası, organ bağışı için kampanya

Youngjae, 18 Mayıs 2020’de DAY6’dan Young K ile birlikte Idol Radio’nun yeni sunucusu oldu ve uzun zamandır radyo sunucusu olma hayalini gerçekleştirdi.
25 Mayıs 2020’de, hem insanlara hem de köpeklerine yönelik ürünler içeren “Ars X Coco” adlı bir giyim markası yayınladı. Kendi köpeği Coco, giyim serisinin tanıtım videosunda ve fotoğraflarında yer aldı. Elde edilen kârın bir kısmı hayvan barınaklarına ve hayvan savunucusu kuruluşlara dağıtıldı.

Eylül ayında Youngjae’nin 2021’de yayınlanması planlanan Netflix dizisi So Not Worth It’in oyuncu kadrosunda yer alacağı duyuruldu.
Youngjae, Güney Kore Sağlık ve Refah Bakanlığı (MOHW) ve Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (KDCA) ile ortaklaşa düzenlenen organ bağışı kampanyasında yer aldı. Temmuz ayında Kwanghee & Jo Subin’s Guest House programına katılarak yaşam paylaşımı ve organ bağışı konularını tartıştı. Ardından Aralık ayında “Everything For You” adlı şarkıyı yayınladı. Parça, hem bir organ bağışçısının hem de organ bağışından faydalanan kişinin bakış açısını ifade eden sözler içeriyor.

2021: JYP Entertainment’tan ayrılış, yeni ajans, Midnight Sun, So Not Worth It, Colors from Ars ile solo çıkış

10 Ocak’ta Dispatch tarafından tüm GOT7 üyelerinin 7 yıllık sözleşmenin ardından JYP Entertainment’tan ayrılacağı ve 35. Altın Disk Ödüllerinin grup olarak son etkinlikleri olacağı bildirildi. 11 Ocak’ta JYP Entertainment üyelerin sözleşmelerinin 19 Ocak’ta sona ermesi nedeniyle ajanstan ayrılacaklarını resmen duyurdu.
20 Ocak’ta Youngjae’nin Sublime Artist Agency ile özel bir sözleşme imzaladığı duyuruldu.

Youngjae, 9 Mart’ta Midnight Sun müzikalinde iki ana rolden biri olan Ha Ram’ı canlandıran oyunculardan biri olarak seçildi. Kaynağını 1993 yapımı bir Hong Kong filminden müzikal, 1 Mayıs-25 Temmuz tarihleri arasında Kwanglim Sanat Merkezi’nde sergilendi ve aynı zamanda canlı olarak yayınlandı.
Youngjae 18 Haziran’da yayınlanmaya başlayan Netflix dizisi So Not Worth It’te başrol olarak yer aldı.
17 Eylül’de Youngjae’nin Colors from Ars adlı mini albümüyle 5 Ekim’de solo çıkışını yapacağı duyuruldu.
Youngjae 15 Aralık’ta “Walk With Me” adlı dijital teklisini yayınladı.

2022: Sugar ve Seven Stars

3 Haziran’da Youngjae’nin 21 Haziran’da ikinci mini albümü Sugar ile geri dönüş yapacağı duyuruldu.
29 Haziran’da, Kim Jun Su ve Park Jihoon ile birlikte Tayland reality programı Seven Stars’ın üç Koreli koçundan biri olacağı açıklandı.
18 Ağustos’ta F.HERO ve THE TOYS ile birlikte iş birliği yaptığı IRRAPLACEABLE parçasını yayınladı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.