BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

BamBam

BamBam (뱀뱀; Tayca: แบมแบม), ABYSS Company altında çalışan Taylandlı şarkıcı-söz yazarı, besteci ve rapçidir. Erkek grubu GOT7’nin bir üyesidir.
Solo çıkışını 15 Haziran 2021’de ilk mini albümü Ribbon ile yaptı.

Kariyer

Çıkış öncesi

BamBam üç buçuk yıl boyunca JYP Entertainment altında stajyerlik yaptı. Çıkış yapmadan önce Jackson, Yugyeom ve Mark ile birlikte WIN: Who Is Next programında yer aldı.

2014: GOT7

Erkek grubu GOT7’ın 16 Ocak’ta çıkardığı mini albüm Got It? ile resmi olarak giriş yaptı.

2017: “You Are”, giyim markası

BamBam, GOT7’ın 7 for 7 mini albümünün başlık parçası olan “You Are” için şarkı sözü videosu hazırladı. Video, resmi MV’den birkaç gün sonra 14 Ekim’de yayınlandı.
Aralık ayında Represent ile iş birliği yaparak “DoubleB” adlı bir giyim serisi çıkardı. Elde edilen tüm kâr, güvenli içme suyuna erişim sağlamayı amaçlayan bir kuruluş olan Water.org’a bağışlandı.

2018: “My Year 2018”

Eylül ayında yönetmenliğini, kurgusunu ve yardımcı yönetmenliğini yaptığı “My Year 2018” adlı hayranlara ve GOT7 üyelerine minnettarlığını ifade ettiği bir video yayınladı.

2019: UNICEF, “Feel It, See It”

Yılın ilerleyen dönemlerinde “UNICEF Tayland’ın çocuk koruma kampanyasının sözcüsü” oldu ve Eylül ayında Ubon Ratchathani eyaletinde meydana gelen selden etkilenen çocuklara yardım etmek için 100.000 baht bağışladı.

23 Eylül’de yönetmenliğini, kurgusunu ve çekimlerini tamamen kendisinin yaptığı “Feel It, See It” başlığını taşıyan yeni bir video yayınladı.

2020: UNICEF, AIS 5G

BamBam Ocak ayında hem Tayland’da hem de dünya çapında ihtiyaç sahibi çocuklar için farkındalık yaratmayı ve halkın desteğini almayı amaçlayan “UNICEF için Mavi Halı Gösterisi”na katıldı.
Ayrıca Tayland’ın en büyük telekomünikasyon şirketi AIS’in 5G kampanyasının ana modeli oldu.

2021: JYP Entertainment’tan ayrılış, yeni ajans, Ribbon ile solo çıkış

10 Ocak’ta Dispatch tarafından tüm GOT7 üyelerinin 7 yıllık sözleşmenin ardından JYP Entertainment’tan ayrılacağı ve 35. Altın Disk Ödüllerinin grup olarak son etkinlikleri olacağı bildirildi. 11 Ocak’ta JYP Entertainment, üyelerin sözleşmelerinin 19 Ocak’ta sona ermesi nedeniyle ajanstan ayrılacaklarını resmen duyurdu.

ABYSS Company ile yaptığı anlaşma 5 Mart’ta BamBam’ın yeni açılan YouTube kanalında yayınlanan bir videonun yanı sıra şirketin sosyal medya hesapları ve web sitesinde yapılan paylaşımlarla duyuruldu.

15 Haziran’da Ribbon adlı bir mini albüm ile solo çıkışı yayınlandı. 28 Aralık’ta “Who Are You” teklisini yayınladı.

2022: B

18 Ocak’ta ikinci mini albümü B yayınlandı. 20 Şubat tarihinde F.HERO ve YOUNGOHM ile birlikte çalıştığı Skrrt isimli parçayı yayınladı. 9 Mart’ta A Business Proposal draması için Melting şarkısını seslendirdi. 22 Nisan’da çıkan Wheels Up parçasında Mayzin’le çalıştı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.