BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Jinyoung

Jinyoung (진영; eski adıyla Junior ve Jr.), BH Entertainment himayesindeki Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı ve aktördür. Erkek grubu GOT7’nin bir üyesi ve ikili JJ Project’in bir parçasıdır.

Kariyer

Çıkış öncesi

2009 yılında Jinyoung, JYP Entertainment’ın beşinci açık seçmelerine katıldı ve JB ile birlikte çalıştı, sonunda JB ile 10.000 diğer katılımcı karşısında birincilik kazandı.
Oyuncu olarak ilk çıkışını 2012 yılında KBS draması Dream High 2 ile yaptı.

2012-2014: JJ Project, GOT7

20 Mayıs’ta JB ile birlikte JJ Project ikilisinde yer alarak “Bounce” adlı dijital tekli ile çıkış yaptı. O dönemde, adını şirketinin kurucusuyla paylaştığı için Jr. (daha sonra Junior olarak değişen) sahne adını kullanıyordu.

İkili 16 Ocak 2014’te 7 üyeli erkek grubu GOT7’nin bir parçası olarak mini albüm Got It? ile bir kez daha çıkış yaptı.

2016: Sahne adı değişikliği

Ağustos 2016’da sahne adını değiştirerek gerçek adı olan Jinyoung’u kullanmaya başladı.

2018: King of Mask Singer

Aralık 2018’de King of Mask Singer adlı şarkı yarışmasında maskeli şarkıcı ‘Hollywood Rabbit’ olarak yer aldı. İlk turunda Urban Zakapa’nın “I Don’t Love You” şarkısını rakibine karşı düet yaparak söyledi ve 45 oy farkla kazandı. Annesinin sevdiği bir şarkı olduğu için seçtiği Kim Hyun Chul’un “Love” şarkısını söylediği ikinci turda kaybetti.

2019: He Is Psychometric, ‘Hey, Guys’ fotoğraf kitabı

Jinyoung 2019’un başında aktris Shin Ye Eun ile birlikte oynadığı tvN’in He Is Psychometric dizisinde ilk drama başrolünü canlandırdı.
Jinyoung, Jeju Adası’nda çekilen içeriklerin yer aldığı ‘Hey, Guys’ başlıklı ilk solo fotoğraf kitabını yayınladı.

2020: When My Love Blooms, ‘Hear, Here’ fotoğraf kitabı

TvN draması When My Love Blooms’da başrol oyuncusu olarak yer aldı.
Haziran ayının başında, ‘Hear, Here’ için ilk tanıtımlar yayınlandı. Bunu “Park Jinyoung 2020 Hayran Buluşması” başlıklı çevrimiçi bir hayran buluşması yakından takip etti: Hear, Here” başlıklı çevrimiçi hayran buluşması 19 Temmuz’da gerçekleşti.

2021: JYP Entertainment’tan ayrılma, yeni ajans, The Devil Judge, “Dive”

10 Ocak’ta Dispatch tarafından tüm GOT7 üyelerinin 7 yıllık sözleşmenin ardından JYP Entertainment’tan ayrılacağı ve 35. Altın Disk Ödüllerinin grup olarak son etkinlikleri olacağı bildirildi. 11 Ocak’ta JYP Entertainment üyelerin sözleşmelerinin 19 Ocak’ta sona ermesi nedeniyle ajanstan ayrılacaklarını resmen duyurdu.

BH Entertainment 28 Ocak’ta Jinyoung’un şirketle özel bir sözleşme imzaladığını ve hem şarkıcılık hem de oyunculuk kariyeri için destek alacağını duyurdu.
3 Temmuz’da yayınlanmaya başlayan Kore’nin distopik bir versiyonunda geçen ve Jinyoung’un iki ana karakterden birini canlandırdığı tvN draması The Devil Judge’da başrol olarak yer aldı.
29 Temmuz’da Jinyoung, bestesini de kendisinin yaptığı ilk solo teklisi “Dive”ı yayınladı.

2022: YUMI’s Cells için parça

24 Temmuz’da YUMI’s Cells draması için seslendirdiği Shining on Your Night’ı yayınladı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.