BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Yeeun

Jang Ye-eun (Hangul: 장예은) Güney Koreli kız grubu CLC’nin bir üyesidir. Ot5’ten biridir ve grubun ana rapçisi olarak görev yapmaktadır. Yeeun ayrıca Mnet’te yayınlanan bir K-Pop rap yarışması olan Good Girl’deki görünümüyle de bilinir. Kişisel meyvesi domatestir.

Erken Dönem Yaşamı

Dongducheon, Gyeonggi, Güney Kore’de doğdu. Yeeun, stajyer olarak sahneye çıkmadan önce Seul Sahne Sanatları Okulu’na (SOPA) katıldı. Burası aynı zamanda Yeeun’un perküsyon enstrümanını öğrendiği yerdir. Ayrıca okula BTS’den Jungkook gibi diğer birçok idolle birlikte katıldı.

Çıkış Öncesi

Yeeun ve Ot5 çıkış yapmadan önce G.NA’nın Pretty Lingere ve BTOB’un “Beep Beep” M/V’sinde arka plan dansçıları olarak çok sayıda müzik videosunda yer aldı.

Kariyer

CLC ile İlk Çıkış

Yeeun CLC ile ilk mini albümleri First Love ile çıkış yaptı. Şu anki maknae ve ana rapçi olarak inanılmaz rap yeteneklerini sergiledi. Ana rapçi olarak Black Dress, ME gibi kendi raplerinin çoğunu yazdı ve hatta Free’sm albümünde I Like It’i yazdı.

Film Kariyeri

Yeeun, en yeni rap hayatta kalma reality şovu Good Girl’de yarışmacı olarak ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Şov, K-Pop’taki en iyi rapçiler için ve yarışmanın kazananı nakit para ile ödüllendiriliyor. Gösteri 15 Mayıs 2020’de yayınlandı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.