BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Seungyeon

Jang Seung-Yeon (Hangul: 장승연) şu anda Cube Entertainment bünyesindeki CLC grubunda yer alan Güney Koreli şarkıcı ve dansçıdır. Grupla ilk çıkışını güzelliğini ve vokallerini sergilediği ilk mini albümleri First Love’da yaptı! Resmi meyvesi portakaldır.

Çıkış Öncesi

Erken Dönem Yaşamı

Seungyeon 6 Kasım 1996 tarihinde Seongnam, Gyeonggi Güney Kore’de doğdu. Öğrenci olarak çıkış yapmadan önce Seoul School of Performing Arts’a katıldı.

Stajyerlik Günleri

Çıkış yapmadan önce o ve diğer üyeler G.NA’nın “Pretty Lingere” M/V’sinde yer aldı ve burada kameraya nasıl odaklanacağını ve bakacağını öğrendi. Seungyeon ayrıca BTOB’un “Beep Beep” M/V’sinde de yer aldı. Seungyeon ayrıca CLC ile çıkış yapmadan önce stajyer olarak 4 yıl geçirdi

Kariyer

CLC ile İlk Çıkış

Seungyeon ilk mini albümleri First Love’da CLC ile çıkış yaptı. Güçlü dans hareketleri ve karizmasıyla hemen dikkatleri üzerine çekti. Kpop’un en iyi kadın dansçılarından biri olarak gösterildi. Seungyeon solo dansıyla da çok sayıda müzik videosunda yer aldı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.