BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Elkie

Chong Tinyan (Hanja: 莊錠欣) sahne adıyla Elkie (Hangul: 엘키)  Güney Kore’de yaşayan ve daha önce Cube Entertainment bünyesinde CLC kız grubunda yer alan Hong Konglu şarkıcı ve dansçıdır. Mini albümleri High Heels’de Eunbin ile birlikte gruba sonradan katılmıştır. Kişisel meyvesi kirazdır. 🍒

Çıkış Öncesi

Erken Dönem Yaşam

Elkie 2 Kasım 1998’de Hong Kong’da doğdu. Carmel Pak U Ortaokuluna da devam etti. Hong Kong’da Elkie bir çocuk oyuncuydu ve Hong Kong kız grubu Honeybees’de yer aldı.

Stajyerlik Günleri

Elkie çıkışını yapmadan önce BTOB’un “I’ll Be Your Man” M/V’sinde yer aldı. Ayrıca TWICE’tan Tzuyu, Gugudan’dan Sally ve WJSN’den Cheng Xiao ile yakın arkadaş oldu.

Kariyer

2016: CLC ile ilk çıkış

23 Şubat 2016 tarihinde Cube Entertainment, CLC’yi oluşturmak üzere daha önce duyurulan üyelere iki yeni üyenin katılacağını açıklayan bir teaser fotoğrafı yayınladı. İkili (daha sonra Eunbin ve Elkie olduğu açıklandı) 3. mini albümleri Refresh ile çıkış yaptı. İki gün sonra ayın 25’inde Elkie, sahne adının Elkie olduğunu ve Hong Kong’dan 17 yaşında bir genç olduğunu gösteren başka bir teaser fotoğrafıyla resmi olarak açıklandı. 29 Şubat’ta grupla çıkış yaptı.

2018: Solo çıkış

20 Kasım 2018’de CLC üyesi Elkie’nin 23 Kasım’da kendi solo çıkışını yapacağı bildirildi. Cube Entertainment daha sonra raporu doğruladı, ancak belirli bir çıkış tarihi vermedi. Bir gün sonra teaser fotoğrafları yayınlandı ve tarihin daha önce söylendiği gibi 23 Kasım olduğu doğrulandı. Daha sonra “I Dream” başlığı altında yayınlandı.

2019: Instagram Hesabı

Diğer üyelerin yanı sıra Elkie de I Dream fotoğraf çekiminden bir fotoğrafla Instagram hesabı açtı. O yıl boyunca Çinli K-pop sanatçıları Shuhua ve Tzuyu ile de birçok kez görüldü.

2020: Sözleşmenin Feshi, Cube’dan Ayrılma

Aralık ayının sonunda Elkie, Cube ile olan özel sözleşmesinin feshi için başvuruda bulundu. Şirketin “şartları ihlal ettiği” ve “kendisine kötü davrandığı” söylendi ve bu da Elkie’nin yasal işlem başlatmasına neden oldu.

2021: CLC’den ayrılış

Elkie’nin 3 Şubat 2021’de her iki tarafla da anlaşarak sözleşmesini feshetmesinin ardından CLC’den ayrılacağı açıklandı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.