BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Naeun

Son Naeun, daha çok bilinen adıyla Naeun, Güney Koreli şarkıcı, oyuncu ve modeldir. En çok Apink’in eski bir üyesi olarak bilinir.

İlk Dönem

Naeun, Chungdam Lisesi’ne devam etti ve daha sonra 7 Şubat 2013 tarihinde mezun olduğu Seul Sahne Sanatları Okulu’na transfer oldu. 2013 yılında Dongguk Üniversitesi Tiyatro ve Film Bölümü’ne oyunculuk ana dalı olarak kabul edildi. Ayrıca 2014 yılında SNSD’den Yoona ve Park Ha-sun ile birlikte söz konusu üniversitenin elçisi olarak seçildi.

Naeun, 2011 yılında duyurulan ilk Apink üyesiydi.

Oyunculuk Kariyeri ve Solo faaliyetleri

2012 yılında Naeun, tarihi drama “The Great Seer “da genç Haein rolüyle ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Daha sonra “Marrying the Mafia” adlı komedi dizisinin beşinci bölümü olan “Return of the Noble Family” adlı bölümde ilk kez rol aldı. Daha sonra aile draması “Childless Comfort” ve romantik komedi “Twenty Again “de yardımcı rollerde oynadı. 2016 yılında tvN’in romantik komedisi “Cinderella and Four Knights “da başrol oynadı.

Naeun 2013 ve 2014 yılları boyunca MBC’nin “We Got Married” adlı dizisinde Shinee’den Taemin ile sanal evli bir çift olarak rol aldı ve bu rolüyle MBC Eğlence Ödülleri’nde “Yılın Yıldızı” ödülünü kazandı.

2017 yılında, Naeun’un o dönemde çıkacak olan korku filmi “Woman’s Wail “de rol alacağı doğrulandı.
Naeun bir model ve Adidas Kore için bir tanıtımcıdır.
30 Nisan 2021’de Play M Entertainment, Naeun’un şirketten ayrıldığını duyurdu.

3 Mayıs 2021’de YG Entertainment, Naeun’un oyuncu olarak kendileriyle özel bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

8 Nisan 2022’de, Naeun’un hem aktris hem de idol olarak çalışmayı dengelemekte zorlanması nedeniyle 11 yıl sonra Apink’ten resmen ayrıldığı açıklandı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.