BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Apink

Genel Bilgiler

Apink (에이핑크), şu anda 5 üyeden oluşan IST Entertainment bünyesindeki bir Güney Koreli kız grubudur: Chorong, Bomi, Eunji, Namjoo ve Hayoung. Hong Yookyung çalışmalarına odaklanmak için Nisan 2013’te, Naeun Nisan 2022’de 11 yılın ardından gruptan ayrıldı. Apink, daha sonra Play M Entertainment olarak bilinen Plan A Entertainment (eski adıyla A Cube Entertainment) altında 19 Nisan 2011’de çıkış yaptı.

Apink resmi çıkışını 19 Nisan 2011’de Seven Springs of Apink adlı mini albüm ve “I Don’t Know” adlı parçayla yaptı. Ekim 2014’te Apink ilk Japonca single’ı “NoNoNo”yu yayınladı. Grup 26. Altın Disk Ödülleri, 21. Seul Müzik Ödülleri ve 13. Mnet Asya Müzik Ödülleri gibi programlarda ödüller kazandı. İlk müzik programı galibiyeti, ikinci mini albümleri Snow Pink’ten “My My” ile 5 Ocak 2012’de M Countdown’da oldu.

A en iyi olmayı temsil eder ve Pink masumiyet imajına bir göndermedir. Apink’in resmi fandom adı Pink Panda’dır. Bu isim Apink grubunun ismi ve Korece fan (팬; paen olarak telaffuz edilir) kelimesi üzerine bir oyundur.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: PLAY M Entertainment
Çıkış tarihi: 19 Nisan 2011
Lider: Chorong
Fandom adı: Pink Panda
Resmi rengi: Çilek Pembesi
Çıkıştan ilk birinciliğe: 261 gün
En büyük üyesi: Chorong
En küçük üyesi: Hayoung
Eski üyeler: Yookyung

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.