BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Eunji

Jung Eunji, Güney Koreli şarkıcı, söz yazarı, aktris ve seslendirme sanatçısıdır. Apink’in üyesidir.

Müzik Kariyeri

Mart 2011’de Jung’un Apink’in dördüncü üyesi olduğu Jennifer Hudson’ın “Love You I Do” şarkısını coverladığı çevrimiçi bir video ile ortaya çıktı. Jung çıkış yapmadan önce Apink News filmini çekmek için grubun geri kalanıyla bir araya geldi.

Jung, OST’ler ve tanıtım şarkıları için çeşitli sanatçılarla işbirliği yaptı. A Cube for Season #Green projesi için Jung Eun-ji ve diğer Cube sanatçısı Yang Yo-seob, “Love Day” adlı düet parçayı seslendirdi. Ağustos 2012’de Jung, Reply 1997’deki rol arkadaşı Seo In-guk ile birlikte dizinin müzikleri için “All For You” ve “Our Love Like This” adlı iki tanıtım single’ı kaydetti. “All For You” Gaon Single Chart’ta yılın en çok satan single’larından biri oldu.

Jung, 2013 ve 2014 yıllarında, sırasıyla “Short Hair” ve “Break Up To Make Up” başlıklı düetler için plak şirketi arkadaşı Huh Gak ile işbirliği yaptı ve bunlar dinleyiciler tarafından iyi karşılandı ve Kore’deki başlıca çevrimiçi müzik listelerinde üst sıralarda yer aldı. Three Days filminin soundtrack’i için “Its You” adlı ilk solo single’ını yayınladı.

18 Nisan 2016’da (Apink’in 5. yıldönümünden bir gün önce) Jung, 6 şarkıdan oluşan mini albüm Dream ile solo sanatçı olarak çıkış yaptı. Albüme adını veren “Hopefully Sky” şarkısı Jung tarafından yazıldı ve Jung’un babasıyla geçirdiği zamanları anlatıyor. “Hopefully Sky” sekiz yerel müzik listesinde zirveye yerleşti ve albüm yayınlandıktan sonra 30.000 kopya sattı.

Nisan 2017’de Jung ikinci albümü The Space’i yayınladı. Albümün çıkış parçası “The Spring” ve beraberindeki müzik videosu 10 Nisan’da tanıtıldı ve yerel müzik listelerinde ilk ona girdi. Jung, 3-4 Haziran 2017 tarihleri arasında Ewha Womans Üniversitesi Samsung Hall’da “Attic” başlıklı ilk solo konserini verdi.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.