BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Chorong

Park Chorong, daha çok Chorong  sahne adıyla bilinen , Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı ve oyuncudur. Apink grubunun lideridir.

Kariyer

Park, okul hayatı boyunca Byungsul Anaokulu, Bukang İlkokulu, Bukang Ortaokulu ve Choongbook Lisesi’ne devam etmiştir. Bir büyük ve bir küçük kız kardeşi olan Park, ortanca bir çocuktur. Bir Hapkido ustası ve akademi sahibinin kızı olan Chorong, sekiz yıl boyunca söz konusu dövüş sanatında eğitim gördü. İlkokuldaki ilk yılından ortaokuldaki üçüncü yılına kadar eğitim aldı; 3. derece Hapkido siyah kuşak sahibidir.

Park, 2009 yılında JYP Entertainment beşinci resmi seçmelerine katıldı ve burada başarılı bir şekilde final turuna kaldı. Ancak, sonunda elendi ve bundan sonra Cube Entertainment’a stajyer olarak katıldı.

Şubat 2011’de Park, Apink’in ikinci üyesi ve lideri olarak duyuruldu. Duyurudan önce, Beast’in “Shock” Japonca versiyon müzik videosunun sonunda göründü. Apink ile çıkışından önce Chorong, diğer Apink üyeleriyle birlikte grubun çıkış öncesi reality şovu olan Apink News’in çekimlerinde yer aldı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.