BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

Ulusal güvenlik danışmanı, Jill Biden’ın Kore-ABD zirvesinde BLACKPINK-Lady Gaga performansı talebine ilişkin raporların saklanması tartışmalarının üzerine istifa etti

1 dakika okuma süresi

Güney Kore Ulusal Güvenlik Ofisi Şefi Kim Sung Han, Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol‘un “Kore-ABD İlişkilerinin 70. Yıldönümü”nün kutlanacağı Kore-ABD Zirvesi için ABD’ye yapacağı ziyaret öncesinde 29 Mart’ta aniden istifa etti.

Kim Sung Han‘ın istifa talebinden sonraki bir saat içinde başkanlık ofisi Kim Sung Han‘ın istifasının kabul edildiğini açıkladı.

Kim Sung Han‘ın, ABD First Lady’si Jill Biden’ın Kore-ABD Zirvesi’nde BLACKPINK ve Lady Gaga‘nın sahne alması önerisini Başkanlık makamına bildirmemesi üzerine görevinden istifa ettiği yönünde haberler ve spekülasyonlar yapılmıştı. Kim Sung Han’ın bu talebi 7 kez rapor etmediği tespit edildi.

BLACKPINK‘in ajansı YG Entertainment 28 Mart’ta The Daily Sports’a yaptığı açıklamada BLACKPINK‘in devlet yemeğinde sahne alması için davet edildiğini ve şu anda bunu değerlendirme aşamasında olduklarını söylemişti.

Ancak pek çok kişi Güney Kore Ulusal Güvenlik Ofisi şefinin istifasının, devlet etkinliği kapsamında sahne alacak K-pop sanatçısının planlanmasına ilişkin bir hatadan kaynaklanacağına inanmıyor. Ulusal Meclis Dış İlişkileri ve Birleşme Komitesi üyesi Woo Sang Ho, MBC Radyosuna yaptığı açıklamada, “Etkinlik planlama sorumluluğu genellikle Başkanlık Protokol Şefine aittir” dedi.

Öte yandan, Şef Kim‘in talimatlara uymamasının raporun gözden kaçırılma açısından önemli bir etkisi olduğu tahmin edililiyor. Kore-Amerika ortak kültürel etkinlikleri ile ilgili raporun gözden kaçırılması meselesi ortaya çıktıktan sonra gerçeği kavrayan Başkan Yoon, diplomatik sekreter Lee Moon Hee‘yi görevden alarak durumu düzeltmeye çalışmış, ancak Şef Kim talimatlara uymayınca konu karara bağlanmıştı. Başkan Yoon‘un, Şef Kim‘in talimatlarına uyulmamasını fiili bir protesto olarak kabul ettiği ileri sürülüyor.

kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.