Site icon K Fandom

TXT’den Beomgyu müzik ile grup arkadaşlarına duyduğu sevgi ve şarkılarını neden nadiren dinlediği üzerine konuştu

TXT‘den Beomgyu, Marie Claire ile hazırlanan yeni fotoğraf çekimlerinde nefes kesici görünüyor!

Derginin Mart sayısı için bir röportaj veren sanatçı, TXT‘nin son mini albümü “The Name Chapter: TEMPTATION” dan, Kore’de ve yurtdışında müzik listelerinde hala güçlü bir şekilde yer almalarından ve arkadaşlarını ailesi gibi sevmesinden bahsetti.

Grup üyelerinin parçaların müziklerinin ve sözlerinin yazılmasında rol aldıkları bilinen bir gerçek ve Beomgyu beşinin de yeni B-side‘ları*Happy Fools“a sözleriyle katkıda bulunduğunu belirtti. Albümdeki en sevdiği parçanın bu olduğunu söyleyerek, “Şarkı, bugünün endişelerini bir kenara bırakıp onları yarına bırakmayı ve asla geri gelmeyeceği için şimdinin tadını çıkarmayı anlatıyor. Tüm [TXT] üyeleri ve ben şarkının sözlerini yazarken birlikte çalıştık ve hepimiz hayatımızın bir noktasında yaşadığımız benzer deneyimleri anımsadık. Sıkı çalışmanın ortasında ve yüksek tempoda bile, ‘Önümüzdeki günler çok önemli‘ ya da ‘Biraz daha geç kalırsan başaramayacaksın‘ gibi sözleri duyunca daha isyankar bir noktaya geliyorsun. Bu, o zamanlardaki düşüncelerimizi açıkça yansıttığımız bir şarkı.” diye açıkladı.

*B-Side: A yüzü ve B yüzü, plaklar ile kasetlerin iki yüzünü ifade eder. A yüzünde genellikle tanıtıma katkı sağlayacak, radyoda çalınabilecek ve sonuçta “hit” olabilecek şarkılara yer verilirdi. B yüzünde ise çoğunlukla radyoda çalınmayacak, enstrümantal şarkılar bulunurdu. Günümüzde de B-side‘lar satış kaygısından uzak ve daha çok sanatçının düşüncelerine yer veren parçaları içerirler. Kimi gruplar bu B-side‘ları sonradan albüm olarak yayınlarlar. Bir grubu iyi tanıyorum diyebilmek için B-side‘larını bilmek ve dinlemek önemlidir. 

Beomgyu ayrıca “Happy Fools” için yazdığı şarkı sözlerinin belirli bir kısmının, eskiden hep daha iyisini yapmak zorunda olduğu için girdiği baskı altındaki ruh halinden esinlendiğini söyledi.

"Ben bir kelebek gibiyim, günbatımının güzelliğinin farkına varamadan sürekli çalışan bir arı gibi."

"Ben bir kelebek gibiyim, hoş bir rüzgar esintisinin tadına varamadan durmadan çalışan bir arı gibi."

Beomgyu

Henüz bir stajyerken pratiklerden sonra eve dönüş yolunda sürekli gökyüzünü izlerdim” diye hatırlıyor ve “Günümü hep böyle sonlandırırdım o zamanlar, ama bir gün fark ettim ki uzun zamandır güneşin doğduğu ya da battığı bir gökyüzü görmemiştim. Sanki bu hayatta kısa olan çubuğu çeken benmişim gibi hissettim ve şarkı sözlerini yazarken de bunu düşündüm.” diyerek içini döküyor. Yeni şirket binaları yerin oldukça üstünde olduğu için artık işteyken bile gökyüzüne bakabildiğini de esprili bir şekilde dile getiriyor.

Stajyerliğinden süper starlığa, Beomgyu uzun bir yol kat etti. TXT‘nin Mart ayında bir dünya turnesi bile var, bu da sanatçının programının tamamen müzikle ve onunla ilgili her şeyle dolu olduğu anlamına geliyor. Ancak her şeyi müzik olan bir adam için bu durum safi bir keyif. “Ben kendi zamanımdan önceki müzikleri araştırmaktan gerçekten keyif alıyorum. ‘Sanırım böyle bir şey duymuştum‘ ya da ‘Sanırım böyle sözleri vardı‘ diye hatırlıyorum ve araştırmaya devam edersem bazen şarkıyı bulabiliyorum. ABBA’nın ve Air Supply’ın müziğini böyle keşfettim, bu süreç inanılmaz eğlenceli. Öte yandan, müzik yazıyorum ve dünyada henüz var olmayan sesler yaratıyorum ve bu da inanılmaz zevk veren bir süreç.” diyor Beomgyu.

Öte yandan 7/24 üreticilik yapmak herkese göre bir iş değil. Beomgyu‘ya müzik yazmanın ve bestelemenin zorluklarını sorduğumuzda o da bize katılıyor ve ekliyor, ” Benim de hergün bu iş üzerine uğraşmamanın sebebi bu. Hobiniz ne olursa olsun, üzerine titizlikle çalıştığınız bir işe dönüştüğü zaman ondan zevk almamaya başlayabilirsiniz. Bu yüzden bilerek, müzik bestelemeye yalnızca canım istediğinde ve hiçbir hedef belirlemeden başlıyorum. Bütün bir yıl hiç müzik üretmemiş olsam da, bir ay içinde birçok parça bestelemiş olsam da yaptığım işten memnun kalmama izin veriyorum. Yazmak istediğim parça aklımda şekillenmeye başladığında oturup saatlerce ağzımdan tek bir söz çıkmadan gitarın notalarıyla oynuyorum. Tamamen konsantre olduğum bu anlarda, sahnede dans edip şarkı söylerken yaşadığımdan farklı bir keyif alıyorum.

Beomgyu ayrıca günlük yaşamında TXT‘nin müziğini nadiren dinlediğini açıkladı. Lafına gülerek başlıyor ve “ Kendi şarkılarımızı dinlediğimde hemen koreografimiz üzerinize çalışmaya başlamamız gerektiğini düşünüyorum. Her zaman müzik yapıyorum ya da dinliyorum ama işimle dinlenmemi birbirinden ayırmak istiyorum. ” diye açıklıyor.

Beomgyu günlük yaşam tarzına da değinerek, ” Dışarı çıkmayı pek sevmiyorum. Grup evimizde diğer üyelerle film izlemekten ve oyun oynamaktan zevk alıyorum. Elimden geldiğince her şeyi ufak çaplı bir çevrede yapmaya çalışıyorum. ” diyor.

Beomgyu, müzik dışında neşe ve enerji kaynağı olarak neyi gördüğüne ilişkin olarak şu yanıtı verdi. ” Bugünlerde, sanırım kaynağım diğer üyeler. Yedi yıldır neredeyse her gün birlikte olduğumuz için bazen birbirimizden bıktığımıza dair şakalar yapıyoruz ama izin günlerimizde bile bir araya gelip yemek yiyip eğleniyoruz.

Artık sadece birbirimizin yüz ifadelerine bakarak diğerlerinin ne düşündüğünü veya hissettiğini anlayabiliyoruz. ‘Bu adamın yalnız kalmaya ihtiyacı var, bu yüzden biraz yalnız kalmasına izin vermeliyiz‘ ya da ‘bir diğeri için aptalca davranmak pahasına da olsa onun moralini yükseltmeliyiz‘ gibi. Bunlar birbirimizle konuşmamıza gerek kalmadan otomatik olarak hissettiğimiz ve yaptığımız şeyler. Böyle anlarda, bir ekip üyesinden daha fazlası olduğumuzu hissediyorum. ” diye ekliyor.

Basitçe ifade etmek gerekirse Beomgyu diğer TXT üyeleriyle olan ilişkisini ” Dostluktan ziyade ailevi bir sevgiyi paylaşıyoruz ” diyerek tanımladı.

kaynak

Exit mobile version