BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
FotoğrafK-PopRöportaj

Stray Kids Felix Beauty+ 2023 Şubat sayısında Kore’ye geliş hikayesini anlatıyor

4 dakika okuma süresi

Stray Kids Felix Beauty+ dergisi, 2023 Şubat sayısının kapak yüzü oldu.

Kenzo iş birliğinde yapılan çekimlerin ardından Felix, Kore’ye geliş hikayesinden, yaşadığı zorluklardan ve kariyerinden bahsettiği bir röportaja katıldı.

Stray Kids Felix Beauty+ 2023 Şubat sayısı röportajı

Çekimler öncesinde bile çalışanların “Felix cidden çok çekici görünüyor” dediklerini duydun, bu tarz şeyler duymak yorucu geliyor mu?

Hayır, hiç de değil. Sıkıcı bulmuyorum, aksine iyi hissettiriyor. Programım olduğu zamanlar genellikle makyajım oluyor biliyorsunuz. Belki de bu yüzdendir, makyajımı sildiğimde ya da makyaj yapmadığım günlerde cildimin durumu konusunda endişeleniyor veya cilt tedavisine ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden, ne zaman ‘yakışıklısın’ ya da ‘güzel görünüyorsun’ gibi bir iltifat duysam, çabalarıma değdiğini hissediyorum. Kendime daha da iyi bakacağım (gülüyor).

Özellikle çillerin, çekim sırasında daha küçük yaştayken aldırmak istediğini üstü kapalı bir şekilde söylemiştin?

Küçükken gerçekten nefret ederdim. Beş yaşındayken mahallemde çilleri olan tek Koreli olduğumu öğrendim. Bundan nefret ettiğimi hatırlıyorum, çünkü diğerlerinden farklı olduğumu düşünüyordum. Ancak Kore’ye geldikten ve stajyerlik hayatıma başladıktan sonra çillerimle ilgili pek çok iltifat duydum. Hatta kıskanan insanlar bile oldu. O andan itibaren çillerimden nefret etme düşüncesi uçup gitti diyebilirim.

Avustralya’daki güçlü güneş ışığı yüzünden olmalı. Sakin ve doğa ile iç içe olduğun Avustralya’da yaşadıktan sonra en kalabalık şehirlerden biri olan Seul’e geldin. Nasıl buldun?

Gerçekten farklıydı. Ancak bence bu ülkeler arasındaki farkla ilgili değil, günlük yaşamın kendisindeki farkla ilgili. Avustralya’da sadece okula giden, pek hareket etmeyen ve beynini çok çalışmak için kullanan bir öğrenciydim. Kore’de ise stajyerlik hayatıma başladım, şarkı söylemeyi hiç öğrenmemiş bir çocuk hem şarkı söylemeyi hem de dans etmeyi öğrenmek için vücudunu nasıl hareket ettireceğini öğrenmek zorundaydı. Üstüne üstlük Korece konuşamıyordum. Sanırım bu daha çok zorladı beni çünkü her şeyi sıfırdan öğrenmek zorundaydım.

Dil olsun, günlük rutin olsun, tamamen farklı olduğu için uyum sağlamak zor olmuş olmalı.

Yine de düşündüğümden daha hızlı adapte olduğumu düşünüyorum. Hâlâ eksiklerim var ama Korecem bir yıl içinde bile çok gelişti. Üyelerin ve çevremdeki insanların yardımı sayesinde oldu.

Felix için en ilginç şey seçmelerin olduğu süreç olmalı. Online mesaj yoluyla seçildiğini söylemiştin?

Evet, doğru. İlk başta mesajın JYP’den olduğunu bilmiyordum. Bu yüzden şaşırdım ve “Bana yazan kim yahu?” diye düşündüm. Yani sonuçta tanımadığım birinden mesaj almıştım.

Asıl hayalin şarkıcı olmak mıydı peki?

On iki yaşımdan beri k-pop şarkıcısı olmak istiyordum. Belirsiz bir hayaldi ama temel sebebi hobi olarak dans ediyor olmamdı. Ancak hayalim ile gerçek arasında güç olan bir durum vardı ki bu da Avustralya ve Kore arasındaki uzaklığın çok olmasıydı ve benim kendime pek güvenim yoktu. Üzerine düşündükten sonra teklifi kabul ettim, sonuçta bu karşıma çıkan iyi bir fırsattı.

Stray Kids, “JYP’nin ilk üç milyon satanı” oldu. Online mesajı aldığında böyle bir sanatçı olacağını hayal etmiş miydin?

Hayal bile edemezdim. İyi olma arzum yoktu desem yalan olur ama bundan da öte, ekibimizin müziğine ve rengine, ayrıca ekip içindeki konumuma odaklanıyorum. STAY ne tarz müziklerden hoşlanır, biz ekipçe nasıl müzikler yapmak istiyoruz ve ben bunların üstesinden gelebilecek miyim gibi şeyler. Daha çok kimliğim hakkında düşünüyorum diyebilirim. Bu yüzden bir milyon ya da üç milyonu düşünmedim hiç, birlikte olmak eğlenceli ve bunun tadını STAY ile çıkarabildiğim için minnettarım. İyi olmaya çalışmaktan ziyade, iyi olmaya çalıştığım için iyi sonuçlar aldığımı düşünüyorum.

Böyle isimler eklendikçe üzerinizdeki baskı da artacaktır.

Birazcık? (gülüyor) Müziğimizi her zaman olumlu bir şekilde kabul eden STAY’i düşündüğümde üzerimizdeki yük azalıyor aslında. Bizim yapmamız gereken sadece yaptığımız işi rahat ve keyifli bir şekilde yapmak. Aldığımız desteğin karşılığını vermek için daha da çok çalışmak istiyorum.

Takma adın ‘haengbokie’ ve ismin Latince ‘şans’ kelimesinden geliyor. Mutluluk ve şans dolu bir insan olduğunu hissediyorum.

Acaba hep iyi insanlarla vakit geçirdiğim için midir? Bugünlerde mutlu hissettiğim o kadar çok anım oldu ki, bunun büyük bir kısmı da STAY’den geliyor. Aldığım mutluluktan daha fazlasını geri vermek için büyük bir arzu var içimde.

Bir kitapta okumuştum; mutluluk, hiçbir endişe duymadan uzanıp uyuyabilmektir. Peki ya Felix?

Geceleri STAY’in gönderdiği mesajları okur, hiçbir endişe duymadan da uykuya dalarım. O zaman mutluyum demektir, değil mi? (gülüyor) Umarım bana mesaj gönderen STAY de endişelenmeden uyuyabilir.

kaynak: beauty+, faelixtale


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…
HaberK-Pop

BLACKPINK üyeleri kendi ajanslarını kurdu, YG Entertainment yorum yapmaktan kaçındı

1 dakika okuma süresi
BLACKPINK üyelerinin sözleşmeleriyle ilgili yeni haberler ortaya çıkmaya devam ediyor. News1’in 25 Eylül’de yaptığı habere göre, Jennie ve Jisoo kendi bireysel ajanslarını…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.