BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
FotoğrafK-PopRöportaj

STAYC Yaklaşan Albümlerini, Birbirlerine Duydukları Güveni ve Daha Fazlasını Anlattı

2 dakika okuma süresi

STAYC Singles dergisinin yeni sayısında yer aldı!

Kızların renkli fotoğraf çekiminin ardından, STAYC üyeleri grubun kimliği, pratiklere ve canlı performanslara nasıl yaklaştıkları, gelecekteki planları ve daha fazlası hakkında konuştukları bir röportaja katıldılar.

Yoon unutamadıkları bir hayran yorumuyla ilgili olarak şunları paylaştı:

“Kariyerimizin başında yıl sonu ‘Music Bank’ programı için yaptığımız Girls’ Generation ‘Way To Go’ performansımıza ara sıra bakıyorum. O zamanki enerjimizi yeniden ortaya çıkarmış gibi hissediyorum. Oldukça eski bir performans ama geçenlerde biri şöyle bir yorum yazmış: “Bunu izlemek bile bana güç veriyor, bu yüzden enerjim tükendiğinde düzenli olarak bu videoya geliyorum.” Bu performansı bu zamanda arayıp izleyen insanların olması derinden etkiledi beni.”

Sieun grubun canlı performanslarına nasıl yaklaştığına değinerek şunları söyledi:

“Şartların her zaman iyi olamayabileceğini aklımdan tutuyorum. Performanslarımızın çoğunu canlı olarak gerçekleştiriyoruz ve her türlü ortamla cesurca başa çıkabilmek için izleyicilerle bağ kurmaya öncelik veriyoruz. Yaptığımız pratikler sırasında şarkıyı, koreografiyi ve jestleri tamamen kendimize ait hale getiriyoruz. Öyle bir noktaya getiriyoruz ki en beklenmedik durumda bile otomatik olarak ortaya çıkıyorlar, tüm kalbimizle canlı olan o atmosfere odaklanıyor oluyoruz.”

STAYC Singles Magazine Şubat Ayı Röportajı

Sieun’un STAYC’in nasıl pratik yaptığına dair açıklamasına ek olarak Isa grubun değişmez kuralını paylaştı:

“Ne kadar pratik yaptığımızdansa yapabildiğimizin en iyisini, eksiksiz bir şekilde yapmanın daha önemli olduğuna inanıyorum. Sahnede olmadığımız zamanlarda bile çalışmalarımız asla baştan savma olmaz. Sahneye kötü bir durumda çıksak bile, ne kadar kötü yaparsak yapalım, çalıştığımız görüntünün yine de ortaya çıkacağını düşünüyorum.”

STAYC’nin grup kimliği ve rengi hakkında bilgi veren lider Sumin şunları söyledi:

“STAYC’nin hedeflediği ve en iyi yaptığı şey neşe saçan bir enerji ve umut veren bir mesaj iletmek. Yaklaşan albümümüzde bunun özellikle harika bir şekilde yansıtıldığını diye düşünüyorum. Öyle ki yeni parçamızın STAYC’nin kimliği olduğunu söyleyebiliriz.”

STAYC Singles Magazine Şubat Ayı Röportajı

Seeun gruba duyduğu güveni şu sözlerle anlattı:

“‘Hata yapamazsın’ zihniyetiyle sahneye çıkarsam kendimi daha gergin hissediyorum ve sesim çatlıyor ya da hata yapıyorum. [Bunun yerine] zihnimi boşaltıyorum ve üyelerimle birlikte olduğum için iyi şeyler yapabileceğime olan inancımla sahneye çıkıyorum.”

Gelecekteki albümleri hakkında düşünen J, ne tarz türler denemek istediğinden bahsetti.

“Basit ama duygusal bir ballad denemek istiyorum. Örneğin, [BLACKPINK’ten] Rosé’nin ‘GONE’ şarkısı gibi bir şarkıyı sahnede sergilemek isterim.”

STAYC Şubat ayı geri dönüşü için hazırlanmaya devam ediyor!

kaynak: soompi


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…
HaberK-Pop

BLACKPINK üyeleri kendi ajanslarını kurdu, YG Entertainment yorum yapmaktan kaçındı

1 dakika okuma süresi
BLACKPINK üyelerinin sözleşmeleriyle ilgili yeni haberler ortaya çıkmaya devam ediyor. News1’in 25 Eylül’de yaptığı habere göre, Jennie ve Jisoo kendi bireysel ajanslarını…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.