BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
K-PopRöportaj

Ryujin Vogue röportajı: ITZY üyeleriyle gurur duyuyor, dans onun için neler ifade ediyor ve daha fazlası

3 dakika okuma süresi

Vogue Korea, ITZY Ryujin‘in ilk solo fotoğraf çekiminden muhteşem kareler yayınladı!

Ryujin utangaç bir şekilde, “Üyelerimle birlikte olsaydım gergin olmazdım ama yalnız olduğum için gerginim. Sadece enerjimi daha fazla yükseltmem gerekecek.

ITZY geçtiğimiz Ağustos ayından bu yana “CHECKMATE” dünya turnesi kapsamında tüm dünyayı dolaşıyor. Set listelerinde ilk solo sahne olarak Ryujin’in Doja Cat’in “Boss Bitch” şarkısının karizmatik coverı yer alıyor ve Ryujin bu konuda şu yorumu yapıyor: “Hangi şarkıyı yapacağımı çok düşündüm çünkü bu ilk solo performansım ve üyelerimden farklı bir çekicilik sergilemek istedim. Hem rap hem de dansı açıkça gösterebileceğim bir şarkının en iyisi olacağını düşündüm.

ITZY ile çıkış yapmadan önce Ryujin, JTBC’nin seçme programı “MIXNINE “da yarışırken inanılmaz dans yeteneğiyle tanındı. Ryujin şöyle hatırlıyor: “Stajyerken, dürüst olmak gerekirse en iyisinin ben olduğumu düşünüyordum. Dansta iyi olduğuma ve dans ederken havalı göründüğüme emindim. Bu nedenle dans etmek beni her zaman mutlu ediyor.

“İşe daha yakın.”

Dansın şu anda onun için ne anlama geldiği sorulduğunda Ryujin gülerek, “İşe daha yakın.” diye cevap verdi. “İyi olmak istediğim bir şey olsa da, iyi yapmam daha önemli. Hip hop ve erkek grubu dansları yapmayı seviyordum, bu yüzden kız grubu koreografisi ve senkronizasyonuna odaklanırken tarzım çok değişti. Beşimiz birlikte sahnedeyken, ortaya çıkan bireyselliğimi bastırıyorum ve bütünlüğü sağlamaya odaklanıyorum.

Dansın hayatı ve kariyeri için ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, röportajı yapan kişi Ryujin’in dans etmekten hiç sıkılıp sıkılmadığını sordu. Ryujin şu yanıtı verdi: “İşte o zaman dans öğrenmeye gidiyorum. Dansa iş gibi yaklaşırsam her bir harekete karşı hassaslaşırım ama yeni bir koreografi öğrendiğimde susuzluğum bir nebze gider. Özellikle liderimiz Yeji inanılmaz derecede harika bir partner. Bugünlerde, parmaklarınızı iyi kullanmanız gereken “Tutting” gibi kilit noktaları vurgulayan danslarla ilgileniyorum.

Ryujin dansın yanı sıra, yavaş yavaş kendi sesini özgürce kullanmayı öğrendiğini ve bunun sonucunda ITZY’nin müzik üretimine daha fazla dahil olduğunu açıkladı. Ryujin bunun ITZY’nin ilk çıkışından bu yana müziği aracılığıyla verdiği mesajın bir yansıması olduğunu belirterek şunları söyledi: “Şarkı söylerken kendin olmak, duygularına ve tercihlerine güvenmek konusunda çok ilham aldım. Ne tür bir insan olduğum ve nelerden hoşlandığım konusunda hala kafam karışık ama en azından kendimi bunu bulmaya adadım.

“Hayranlarıma sık sık yemek yiyip yemediklerini soruyorum. Umarım her zaman iyi beslenirler ve sonra bizi izlemeye gelirler.”

ITZY’nin ekip çalışmasını nasıl güçlendirmeye çalıştığı konusunda Ryujin şunları söyledi: “Üyelerim muhtemelen bunu biliyordur. Kendimi ifade etmekte iyi olmasam da, çok fazla övgü ve destek sözü söylemek için gerçekten çok çalışıyorum. Bu şekilde kelimelerin gücünü yavaş yavaş fark ettim. ‘Özür dilerim’ ve ‘teşekkür ederim’ gibi kelimelerin ne kadar önemli olduğunu ve bir hatayı isteyerek kabul etmenin zor olsa da değerli bir tutum olduğunu öğrendim.” Bu durum hayranları için de geçerli; Ryujin şunları paylaşıyor: “Başkalarıyla çok ilgilenen bir tip değilim ama hayranlarıma sık sık yemek yiyip yemediklerini soruyorum. Umarım her zaman iyi beslenirler ve sonra bizi izlemeye gelirler.

Dünya turnesi öncesinde Ryujin, sadece bir üye performans sergilerken bile sahnenin dolu görünmesini istediğini ifade etti. Turnenin sonuna yaklaşırken Ryujin bu konudaki güvenini şu sözlerle paylaştı: “Çabuk kıyafet değiştiriyorum, bu yüzden üyelerimin bireysel performanslarını oldukça yakından izliyorum. Bana ‘sen de bu şekilde bir performans sergileyebilirsin’ ve ‘sahneyi tek başlarına tamamen dolduruyorlar’ dedirten üyelerimle gurur duyuyorum.

Ryujin şunları ekledi: “Uzak bir gelecekte olsa da, eğer solo sanatçı olarak ortaya çıkarsak, hepimizin inanılmaz performanslar sergileyeceğini düşünüyorum. Güçlü ve karizmatik imajım ile şok edici bir dönüşüm arasında bir şeyler düşünüp titizlikle hazırlandıktan sonra ben de sahneye çıkacağım, değil mi?

Hong Kong’daki son konserlerinin ardından ITZY’nin dünya turnesi Nisan ayında Bangkok’da devam edecek. Ryujin’in fotoğraflarının tamamı Vogue Kore’nin Nisan sayısında yer alacak!

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…
HaberK-Pop

BLACKPINK üyeleri kendi ajanslarını kurdu, YG Entertainment yorum yapmaktan kaçındı

1 dakika okuma süresi
BLACKPINK üyelerinin sözleşmeleriyle ilgili yeni haberler ortaya çıkmaya devam ediyor. News1’in 25 Eylül’de yaptığı habere göre, Jennie ve Jisoo kendi bireysel ajanslarını…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.