BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

NewJeans Danielle, Ay Yeni Yılı’na “Çin Yeni Yılı” dediği için özür diledi

1 dakika okuma süresi
newjeans danielle çin yeni yılı özür diledi

NewJeans Danielle, Ay Yeni Yılından “Çin Yeni Yılı” olarak bahsettiği için özür diledi.

Danielle, 19 Ocak’ta hayran iletişim platformu Phoning üzerinden hayranlarına bir mesaj göndererek “siz tavşanlar [NewJeans fanları için kullanılan takma isim] Çin yeni yılında ne yapıyorsunuz?” diye sordu.

Danielle kısa süre sonra “Çin Yeni Yılı” ifadesini kullandığı için eleştirilere maruz kaldı, zira Ay Yeni Yılı sadece Çin’de değil Asya’daki pek çok ülkede kutlanan bir bayram olarak bilinir. (Asya kültürü hakkındaki bilgi eksiklikleri sebebiyle, bazı Batılı ülkeler bu bayramı Çin’e özgü olmasa da “Çin Yeni Yılı” olarak anmakta ve bu da bayramı kutlayan ancak Çinli olmayan Asyalılar için rencide edici olabilmektedir).

Danielle Avustralya’da doğmuş olsa da, hayranları yine Avustralya’da doğup büyüyen Hanni’nin kendi telefon mesajlarında bayramdan “Ay Yeni Yılı” olarak bahsettiğini belirttiler.

Danielle ise 21 Ocak’ta Instagram’da aşağıdaki özrü yayınladı:

“Merhaba, ben NewJeans’den Danielle.

Perşembe günü, yani 19 Ocak’ta, “Çin yeni yılı için siz tavşanlar ne yapıyorsunuz?” şeklinde bir mesaj gönderdim. Hatamı fark eder etmez silmeme rağmen, mesajım çoktan birçok kişiye ulaşmıştı ve geri alınması imkansız hale geldi.

Yeni Ay Yılı, ülkemiz [Kore] de dahil olmak üzere birçok ülke ve bölge tarafından kutlanan bir bayram olduğu için, seçtiğim kelimeler uygunsuzdu ve bundan derin pişmanlık duyuyorum. Ayrıca Tavşanlar ve sözlerimden dolayı hayal kırıklığına uğramış veya incinmiş olabilecek diğer pek çok kişiden de gerçekten özür dilemek istiyorum.

Bu olayı unutmayacağım ve gelecekte sözlerimde ve eylemlerimde daha dikkatli olmaya çalışacağım.

Bir kez daha özür dilerim.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.