BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

NewJeans, Billboard 200 ve Hot 100’de Tarihi Rekorlar Kırıyor

1 dakika okuma süresi

NewJeans hem Billboard 200 hem de Hot 100‘de istikrarını kanıtlıyor!

6 Eylül’de Billboard, NewJeans‘in ikinci mini albümü “Get Up“ın Top 200 Albums listesinde üst üste altıncı haftasında da 24 numaradaki yerini koruduğunu duyurdu. Bu sonuçla NewJeans, Billboard 200′ün ilk 25‘inde altı hafta üst üste albüm listeleyen tarihteki ilk K-pop kız grubu oldu.

Bu arada, NewJeans‘in hit single’ı “Super ShyBillboard Hot 100 listesinde 95 numaraya yükselerek listede üst üste sekizinci haftasını geride bıraktı. “Super Shy“, BLACKPINK ve Selena Gomez‘in 2020’deki ortak çalışması “Ice Cream“in Hot 100 tarihinde en uzun süre listede kalan ikinci K-pop kız grubu şarkısı olarak kırdığı rekoru egale etti. Bugüne kadar listede sekiz haftadan fazla kalan tek K-pop kız grubu şarkısı FIFTY FIFTY‘nin “Cupid“i oldu.

Get Up” ayrıca bu hafta Billboard‘un Dünya Albümleri listesinde yeniden 1 numaraya yükselerek zirvedeki beşinci haftasını geride bıraktı. Albüm bu hafta Top Current Album Sales listesinde 3 numaraya ve Top Album Sales listesinde 4 numaraya yükseldi.

Tastemaker Albümler listesinde 13. sırada yer alan NewJeans, Billboard‘un ABD hariç Global listesinde de başarı gösterdi. “Super Shy” bu hafta 7. numaraya yükselirken, “ETA19. numarada, “OMG80. numarada, “New Jeans83. numarada, “Ditto91. numarada, “Hype Boy114. numarada ve “Cool With You” da 141. numarada yer aldı.

Global 200 listesinde ise “Super Shy16. sırada, “ETA40. sırada, “New Jeans131. sırada, “OMG141. sırada ve “Ditto” da 173. sırada kendine yer buldu.

Son olarak, NewJeans Billboard‘un Artist 100 listesinde tekrar yükselişe geçerek 21. numaraya ulaştı ve listede 10. haftasını tamamladı.

NewJeans‘i tebrik ediyoruz!

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.