BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

Netizenler BLACKPINK Jisoo’nun ‘ME’ videosunda görülen Kore’nin geleneksel ahşap kapılarına aşık oldu

1 dakika okuma süresi

Koreli netizenler BLACKPINK‘in müzik ve görsel içeriğinde geleneksel Kore kültürünün bir kez daha yer almasına bayıldılar.

BLACKPINK Jisoo 1. solo single albümü ‘ME‘nin çıkışı için hazırladığı 2. konsept filminde, geleneksel mürekkep boyasıyla kısmen örtülmüş geleneksel tarzda bir dizi kapının önünde dururken göründü.

Jisoo‘nun konsept videolarında görünen kapıların aslında ‘Kkotsalmun‘ (Çiçek Kafes Tasarımı Kapılar) olarak bilinen geleneksel Kore kültürel eserleri olduğu belirtildi. Güney Kore’nin klasik monarşi dönemine özgü olan Kkotsalmun, Joseon dönemi saraylarının yanı sıra korunmuş evler, binalar vb. dahil olmak üzere bugün Kore’nin pek çok yerinde bulunabilir. Onları diğerlerinden ayıran şey karmaşık desenleri ve karmaşık tasarımlarıdır. Yapıldığı dönemde iyi şansı sembolize ederlerdi.

Birçok Koreli netizen BLACKPINK Jisoo’nun geleneksel Kore eserlerini kendi etkisiyle tanıtma becerisinden gurur duydu ve hayrete düştü. Aynı zamanda Jisoo’nun şimdiye kadarki tanıtım içeriğiyle klasik Kore konseptini mükemmel bir şekilde uyguladığına da dikkat çekti.

Bazıları “Jisoo çok güzel, kapılar da öyle!“, “Geleneksel Asya konseptleri en çok Jisoo’ya yakışıyor. Hanbok içinde her zaman harika görünüyor.”, “Küçükken anneme odama çiçek kafesli kapılar alması için yalvarırdım ahaha.”, “Naeso Tapınağı’ndaki çiçek kafesli kapılar çok ünlü.”, “Jisoo muhteşem görünüyor, bu solo albüm konseptini acayip sevdim.” yorumlarda bulundular.

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.