BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

NCT Doyoung ve Haechan Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere 100’er Milyon Won bağışta bulundu

1 dakika okuma süresi

NCT grubu üyeleri Doyoung ve Haechan Türkiye ve Suriye‘de meydana gelen depremin ardından yaraların sarılması için destek oldular.

Kore Halk Sendikası NCT üyesi Doyoung ve Haechan’ın Türkiye ve Suriye’de gerçekleşen depremler sonrası yaraların sarılmasına yardımcı olmak için 100’er milyon won (1.479.844,80 Türk Lirası) bağışladığını duyurdu.

Bağış, evlerini kaybeden, geçici olarak barınan depremzedelerin beslenmeleri için gıda, barınmaları için çadır ve ısınmaları için battaniye gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak, mağdurların yaşamlarını ve sağlıklarını korumaya yönelik insani yardım faaliyetleri gerçekleştirmek için kullanılacaktır.

NCT’den Doyoung: “Ani bir doğal afet nedeniyle zor durumda olan Türkiye ve Suriye halkına bu şekilde destek olmak istedim. Umarım günlük hayatlarına geri dönebilmelerinde ufak da olsa bir katkım olmuş olur.

NCT’den Haechan: “Türkiye ve Suriye halkının deprem sebebiyle zor günler geçiriyor oluşu beni derinden üzüyor. Zor bir dönemden geçen mağdurların günlük hayatlarına hızla dönebilmelerini temenni ediyor, küçük de olsa yaralarını sarma sürecinde destek olabilmiş olmayı diliyorum.

kaynak: mksports, ilgan sports


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.