Site icon K Fandom

NCT 127, TXT, BTS, Stray Kids, NewJeans, TWICE ve LE SSERAFIM Billboard Dünya Albümleri Listesinde üst sıralarda yer aldı

Billboard 18 Mart’ta sona eren hafta için Dünya Albümleri listesini yayınladı!

NCT 127‘ın yeniden düzenlenen albümü “Ay-Yo” Kore’de piyasaya sürüldükten bir ay sonra bu hafta listeye 1 numaradan giriş yaptı. “Ay-Yo” ilk olarak Ocak ayında Kore’de ve dijital platformlarda yayınlanmış olmasına rağmen, albüm Amerika Birleşik Devletleri’nde ancak 3 Mart’ta fiziksel olarak yayınlandı ve bu da ABD listelerine girişinin gecikmesine sebep olmuştu.

Ay-Yo” Dünya Albümleri listesinde zirveye yerleşmesinin yanı sıra Billboard 200 listesine de 13 numaradan giriş yaparak NCT 127‘ı beş farklı albümü listede ilk 15’e giren ikinci K-pop sanatçısı yaptı.

Beş hafta üst üste 1 numarada kaldıktan sonra, TXT‘nin “The Name Chapter: TEMPTATION” albümü bu hafta Dünya Albümleri listesinde 2 numaraya geriledi. Mini albüm aynı zamanda Billboard 200 listesinde de üst üste altıncı hafta ilk 60’ta kalmayı başardı.

BTS‘in antoloji albümü “ProofDünya Albümleri listesinde aralıksız 39. haftasında 4 numarada güçlü bir şekilde kalırken, 2020 albümleri “Map of the Soul: 7” 7 numarada (129. haftasında) ve RM‘in solo albümü “Indigo” 12 numarada (14. haftasında) yerini korudu.

Stray Kids‘in “MAXIDENT” albümü listede üst üste 19. haftasında 6 numarada kendine yer bulurken, NewJeans‘in ilk EP’si “New Jeans” 22. haftasında 9 numaraya yükseldi.

TWICE‘ın “BETWEEN 1&2” albümü 24. haftasında 10 numaraya yükseldi, aynı zamanda LE SSERAFIM‘in “ANTIFRAGILE” albümü listeye 15 numaradan yeniden giriş yaparak listede aralıksız 13. haftasını geride bıraktı.

Tüm sanatçıları tebrik ediyoruz!

Kaynak

Exit mobile version