BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Drama

Lim Ji Yeon “The Glory” dizisinde baş kötü karakteri oynamanın hayatına etkilerinden, oyuncularla en yakın arkadaş olmaktan ve daha fazlasından bahsediyor

4 dakika okuma süresi
lim ji yeon röportaj

“The Glory” dizisinin yıldızı Lim Ji Yeon yeni bir röportajda popüler dizinin bazı ilginç perde arkası hikayelerini paylaştı!

Sevilen yazar Kim Eun Sook tarafından kaleme alınan Netflix’in “The Glory” dizisi, okuldaki yaşıtlarından zorbalık gören eski bir kurbanın, zorbalarıdnan birinin çocuğunun ilkokul sınıf öğretmeni olduktan sonra zorbalarından intikam almaya yemin etmesini anlatıyor. Song Hye Kyo intikamcı başrol Moon Dong Eun rolünde, Lim Ji Yeon ise Moon Dong Eun’un baş zorbası Park Yeon Jin‘i canlandırıyor.

Lim Ji Yeon 17 Mart’ta bir röportaj için mikrofon karşısına geçerek karakterini ve dizinin çekimlerinde yaşadıklarını anlattı. Lim Ji Yeon, “The Glory”nin şu anki muazzam popülaritesinin farkında olup olmadığı sorulduğunda gülümseyerek şu itirafta bulundu: “Farkındayım. Dürüst olmak gerekirse, en başından beri [dramanın] iyi yerlere geleceğini düşünüyordum. Çok ses getireceğine ve çok sevileceğine güveniyordum. Ancak, her bir karakterin bu kadar ilgi ve sevgi göreceğini gerçekten de beklemiyordum.”

Lim Ji Yeon rolüne yaklaşımıyla ilgili olarak şunları paylaştı: “İlk başta Yeon Jin’e duyguları olmayan biri olarak yaklaşmayı düşündüm – bir sosyopat ya da psikopat gibi. Sonra ona tamamen duygusal bir karakter olarak yaklaşmayı da denedim. Ancak mümkün olduğunca çok fikir ürettikten sonra, sonunda sadece Lim Ji Yeon’un canlandırabileceği bir kötü adam yaratmam gerektiği sonucuna vardım. Bu yüzden geçmişteki ünlü yapımların kötü adamlarını izlememeye ve onlara atıfta bulunmamaya karar verdim. Kendi sesimi, ifademi, yürüyüşümü, jestlerimi ve tarzımı yaratmaya kararlıydım.”

lim ji yeon röportaj
lim ji yeon röportaj

Lim Ji Yeon ise şunları söyledi: “Park Yeon Jin o kadar önemli bir roldü ki onu canlandırırken zorlandım. Ancak Yeon Jin doğru bir şekilde canlandırıldığında izleyicilerin Dong Eun ile duygusal bir bağ geliştirebileceğini ve empati kurabileceğini düşündüm. Karakteri gerçekten canlandırmak için çok çaba harcadım, sonuçta Dong Eun’un çaresizce intikam almak istemesinin nedeni Yeon Jin’di.”

Park Yeon Jin’i aynı anda hem sevdiği hem de nefret ettiği bir karakter olarak tanımlayan Lim Ji Yeon, canlandırdığı tüm karakterlere karşı bir zaafı olmasına rağmen, “Yaptığı kötülükler göz önüne alındığında onu sevmek zor” dedi. “Senaryoyu okuduktan sonra ve role hazırlanırken, dünyadaki herkesin diziyi izledikten sonra benden nefret edeceğini ummuştum. Bunu yönetmen ve yazara da söyledim. ‘Ancak o zaman iyi bir iş çıkardığımı söyleyebilirim’ diye düşündüm.”

Lim Ji Yeon, mükemmel ve gerçekçi oyunculuğu sayesinde, insanların gençliğinde gerçekten bir zorba olup olmadığını sorgulamasına neden olduğunda kendini kanıtlamış oldu. Lim Ji Yeon bu konuyla ilgili olarak gülümseyerek şunları söyledi: “‘Gerçekten de bir zorbaydın, değil mi?’ diyen bir sürü insanla karşılaştım. Orta okul ve lisedeki arkadaşlarımdan bile çok sayıda telefon aldım.” Daha sonra bu dedikoduyu hızla açıklığa kavuşturarak, “Ben saf ve normal bir öğrenciydim. Okul günlerime dair önemli bir anım yok. Küçüklüğümden beri oyuncu olmayı hayal ediyordum… Okul günlerinde saf ve karmaşık olmayan biriydim.”

Bununla birlikte, böylesine vahşi bir rolü canlandırmanın bir başka sonucunu da samimiyetle paylaştı: “Bütün gün çekim yaptığımda, bütün gün o öfke içinde olmak zorundaydım. Tüm yoğun sahnelerin arka arkaya olduğu günler oldu. Hapishane sahnesini çekerken de böyleydi ama ne zaman böyle bir şeyi çektikten sonra eve gitsem, dünya sinirlerimi bozuyordu. Çünkü bütün gün o zehirli öfke duygusunu korumak zorundaydım.” Şakayla karışık ekledi: “Bunun sonucunda kaşlarımın arasında birçok kırışıklık oluştu bile. Bir keresinde ‘Neden bu kadar sinirliyim?’ diye düşünmüştüm. ‘Ne zaman bu kadar sinirli oldum? Sette çalışanlara şaka olsun diye ‘Bundan sonra aşırı nazik bir rol oynamayı seçeceğim’ dedim!”

Ancak, ünlü dizi The Glory sayesinde kazandığı olumlu herhangi bir şey olup olmadığı sorulduğunda bunun cevabının hiç şüphesiz oyuncu kadrosuyla kurduğu yeni arkadaşlıklar olduğunu belirtti. Song Hye Kyo’dan bahseden Lim Ji Yeon ona cömert övgüler göndererek şunları söyledi: “Song Hye Kyo’dan çok hoşlanıyorum, onu seviyorum. Onunla daha yakın olmak istedim, bu yüzden ne yapacağımı düşündüğüm vakitler çok oldu. Ancak hiçbir şey yapmamıza gerek kalmadan çabucak yakınlaştık ve diziyi büyük bir rahatlıkla çektik. Onun sağlam oyunculuğuna bakarken, gerçekten deneyimini görmezden gelemeyeceğinizi bir kez daha anlıyorsunuz. Song Hye Kyo oyunculuk yaparken kendini her zaman herkese -sadece bana değil- göre ayarlardı ki diğer kişi kanatlarını açabilsin ve en iyi performansını gösterebilsin. Ondan çok şey öğrendim ve ona minnettarım.”

Son olarak, dizideki “beş kötü adam” olarak adlandırılan arkadaş grubundan ve Park Sung Hoon, Kim Hieora, Cha Joo Young ve Kim Gun Woo gibi oyuncularla nasıl en iyi arkadaş olduğundan da bahsetti. Lim Ji Yeon gülerek, “Bugünlerde sadece onlarla buluşuyorum,” dedi. “Dağa çıkıyoruz, egzersiz yapıyoruz ve birlikte oyunculuk hakkında konuşuyoruz. Her zaman çok masum bir şekilde takılıyoruz,” dedikten sonra röportajı daha samimi bir notla bitirdi: “Bu projeyi yaparken hem oyuncu Lim Ji Yeon’u hem de insan Lim Ji Yeon’u destekleyen gerçek dostlarla tanıştım. Birbirlerini içtenlikle destekleyen böylesine değerli insanlarla tanıştığım için çok minnettarım. ‘The Glory’den gerçekten çok şey kazandım.”

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.