BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

Kim Garam LE SSERAFIM’den ayrıldığından beri ilk açıklamasını yaptı + HYBE kısa bir yanıt paylaştı

2 dakika okuma süresi
kim garam le sserafim zorbalık

Kim Garam LE SSERAFIM’den ayrıldığından bu yana ismi geçen olaylarla ilgili ilk açıklamasını yaptı ve HYBE buna yönelik kısa bir yanıt paylaştı.

Kim Garam, 10 Ağustos’ta arkadaşının Instagram hesabına bir açıklama yükleyerek LE SSERAFIM’den ayrıldığından beri ilk kez hikayenin kendi tarafını paylaştı. Paylaşımına bir özürle başlayan Garam, “Hayallerim için çok çalıştığımdan, geçmişte yaptıklarım yüzünden hayallerimin yıkılacağından korktuğum doğruydu. Ancak her geçen gün bana yöneltilen suçlamalardan daha fazla korkmaya başladım.”

Kim Garam daha sonra kimseye vurmadığını ya da şiddet uygulamadığını, okul değiştirmeye zorlanmadığını, sigara ya da alkol kullanmadığını ya da kimseye zorbalık yapmadığını kesin bir dille ifade etti. “Ben sadece sıradan bir öğrenciydim” diye ekledi.

Kim Garam’ın okul şiddet komitesinden 5. derece disiplin cezası almasına neden olan olayla ilgili olarak, orta okulun ilk yılında “Yoo” olarak adlandırılan bir sınıf arkadaşının dedikodu yaptığını ve diğer öğrencilerin iç çamaşırlı fotoğraflarını yüklediğini açıkladı.

Kim Garam sözlerini şöyle sürdürdü: “Mağdura yardım ettiğimi düşünerek Yoo ile yüzleştim ve bunu yaparken de küfür ettim. O sırada çoğunluk ve azınlık arasındaki farkı fark etmediğim için Yoo ile yüzleşmenin neden bir hata olduğu konusunda derinlemesine düşünemedim.”

Kim Garam o dönemde sadık ve dürüst davrandığını düşündüğünü ancak şimdi geriye dönüp baktığında olgun davranmadığını anladığını söyledi. “O zamanlar yöntemim yanlıştı ve pek çok hata yaptım ama geçmişteki kendimden nefret etmek istemiyorum.” diye ekledi.

LE SSERAFIM ile geçirdiği iki haftalık tanıtım dönemini rüya gibi ve unutulmaz bir dönem olarak değerlendirdi ve ekledi: “Daha iyi bir insan olmak için çok çalışıyorum. Beni seven ve destekleyen değerli hayranlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Orijinal Instagram Paylaşımı

Kim Garam’ın paylaşımına yanıt olarak, eski ajansı HYBE 11 Ağustos’ta “Kim Garam’ın sözleşmesinin feshedilmesi nedeniyle, daha fazla yorum yapmamız uygun kaçmaz, bu nedenle söyleyecek bir şeyimiz yok.” açıklamasını paylaştı.

LE SSERAFIM’in Nisan ayı başındaki çıkışından önce, Source Music, Kim Garam’ın zorbalık iddialarını reddeden ilk açıklamasını yayınladı ve Mayıs ayında geçici olarak ara vermeye başladı. Temmuz ayında Kim Garam’ın HYBE ile olan sözleşmesinin feshedildiği ve LE SSERAFIM’den ayrıldığı resmi olarak duyuruldu.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.