BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

Jung Kook, Calvin Klein afişinde gözükecek olmasından dolayı heyecanlı hissediyor

3 dakika okuma süresi

BTS şarkıcısı, GQ’ya Amerikan moda devi için gerçekleştirdiği ilk solo kampanyasını anlattı; bu kampanya kendisinin ve grup arkadaşlarının 2023’ün başından bu yana imzaladığı yedinci büyük moda anlaşması oldu.

En büyük müzik gruplarından birinin üyesi olan BTS‘den Jung Kook milyonlarca izleyiciye konser verdi. Ancak şimdiye kadar yapmadığı bir şey var, dünyanın en ünlü reklam afişlerinden birinde yer almak. Bunun için önce Calvin Klein’in denim ve iç çamaşırı serilerinin küresel temsilcisi ve en yeni yüzü olması gerekiyordu. Bu son başarısı ile tek seferde on binlerce insanın önünde şarkı söylemek ve dans etmek arasında Jung Kook için nasıl bir fark var? Jung Kook GQ’ya e-posta yoluyla “Sanırım kendimi bir reklam panosunda görmek beni daha çok geriyor” diye cevap veriyor.

Ünlü şarkıcı, Amerikan moda devinin bahar kampayasındaki diğer isimler olan; Michael B. Jordan, Kendall Jenner, Blackpink‘ten Jennie, FKA Twigs ve Aaron Taylor-Johnson’a katıldı. Creed 3’ün aktörü ve yönetmeni olan Michael B. Jordan’ın arkadaşları tarafından Instagramın her yanını üstsüz fotoğraflarının kaplamasıyla ilgili şaka yollu eleştiri almasının aksine, Jung Kook arkadaşlarının ona tamamen destek olduğunu söylüyor.

“Aslında çok beğendiler” diyor. Dünyanın en güçlü hayran kitlesi bu iş birliğini oldukça iyi karşıladı. Arkadaşlarının da bu kampanyada yer alması hakkında “Buna çok sevindim ama öte yandan ARMY’nin memnun kalması beni çok daha mutlu etti” diyor.

BTS‘in geçen yıl müzikal olarak ara vermesinin ardından üyeler kendi başlarına marka çalışmaları yürütüyorlar. Jung Kook, geçen haftadan bu yana büyük markalarla anlaşmış iki BTS üyesinden biri. Bir diğeri ise İtalyan Bottega Veneta’nın bahar kampanyasına katılan grup üyesi RM. BTS‘in yedi üyesinden altısı 2023’ün başından bu yana önemli moda ortaklıkları kurdu; Suga Valentino ile, Jimin Dior ve Tiffany & Co. ile, J-Hope Louis Vuitton ile, V Celine ile ve son olarak Jung Kook Calvin Klein, RM de Bottega Veneta ile anlaştı. Şarkıcı Jin‘in başrolde olduğu büyük bir kampanyanın haberleri ise her an gelebilir.

BTS grubu yıllardır küresel moda sektörünün radarında. Dior’dan Kim Jones 2019’da tur üniformalarını tasarladı ve grup üyeleri 2021 Grammy’lerinde baştan aşağı LV giydikten kısa bir süre sonra Nisan 2021’de toplu olarak Louis Vuitton marka elçisi oldular ve ardından 2022’de tekrar işbirliği yaptılar (2020 töreninde Bottega Veneta’yı tercih etmişlerdi). Ayrıca Koreli markaları da temsil ettiler; geçen yaz Rezervuar Köpekleri tarzında, Koreli erkek giyim markası Tailorable’ın klasik takım elbiselerini giyerek Beyaz Saray’da bir basın toplantısı düzenlediler.

Rezervuar Köpekleri tarzı ile kastedilen Quentin Tarantino’nun Rezervuar Köpekleri filminde baş karakterlerin giydiği 1960’ların tarzında koyu lacivert, kömür ve siyah renkte ceketlerdir, bu ceketlere siyah kravat ve beyaz gömlek eşlik eder.

Grup üyeleri geçtiğimiz sezon moda haftasının yıldızlarıydı ve daha önce hiç olmadığı kadar çok Avrupalı lüks marka K-pop idollerini ön sıralarda yer almaya davet etti. Çeşitli defilelere katılmaları, ardından gelen bazı marka anlaşmalarının habercisi oldu: Suga Ocak ayında Valentino couture defilesine gittikten kısa bir süre sonra J-Hope Hermès ve Vuitton’un erkek defilelerine katıldı ve Dior’da grup arkadaşı Jimin‘in yanında yerini aldı. Bir sonraki ay, RM Bottega Veneta’da ön sırada yer aldı.

Ünlü moda firmaları son yıllarda daha fazla ünlü temsilci kullanmaya başlamışken, Calvin Klein onlarca yıldır reklam spotlarında ünlü isimlere yer veriyor. Ürünleri (mavi kotlar ve iç çamaşırları) nispeten sade ve kişisel olduğu için, ünlülerin pazarlama kampanyalarını genellikle bir dereceye kadar soyunmayı içeren özgünlük ve samimiyet üzerine kuruyorlar. Jung Kook‘un çekimlerini yapan fotoğrafçı Park Jong Ha, Calvin Klein’nin imzası haline gelen siyah-beyaz ve yarı açık vücut çekim tarzını kullanarak Jung Kook‘un şimdiye kadar ki en açık pozlarını çekmiş oldu. Çekimler için Jung Kook Marka için hazırladığım bu ilk kampanyada insanların benim yeni bir yönümü görmeleri inanılmaz heyecan verici” yorumunda bulunuyor.

25 yaşında olan ve muhtemelen hala yeni yönlerini keşfeden Jung Kook için son birkaç yılın fırtınalı geçtiğini varsaymak yanlış olmaz. “Müzik zevki ve anlayışı o kadar hızlı değişiyor ki bazen kendi zevklerimin nasıl değiştiğini anlayamıyorum” diyerek bi itirafta bulunan Jung Kook, görünen o ki giyim zevkinde ve gardırobunda da bazı değişikler yapmış.

"Moda açısından, artık üzerime dar gelen hiçbir şeyi giyebileceğimi sanmıyorum ve Calvin Klein Jeans hariç 'tamamen siyah' görünümleri seviyorum. :)"

Jung Kook

kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.