BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

Eski İdol, K-Pop Yıldızlarının Kostüm Sırlarını Paylaşıyor

2 dakika okuma süresi

Sahne kostümlerini diğer idollerle paylaşmanın ardında iğrenç bir gerçeklik bulunuyormuş!

Hayranlar farklı idollerin aynı kıyafetleri giydiğini gördüklerinde, genellikle bunun tesadüf, arkadaşlar arasında paylaşım ve hatta olası flört söylentilerinden kaynaklandığını düşünürler. Ancak bazen idoller ajansları tarafından kıyafetlerini paylaşmaya zorlanıyor ve eski K-Pop yıldızı Blady‘nin Tina (şimdiki adıyla Christine Park veya Soobin) soobeanie_ adlı YouTube kanalında bunun gerçekliğini açıkladı.

Christine Park kendisine en sık sorulan sorulardan birinin idollerin müzik programlarında giydikleri kıyafetleri alıp alamadıkları olduğunu söylüyor ve eski yıldız bunun tamamen kıyafetleri nasıl aldıklarına bağlı olduğunu açıklıyor. Eğer kıyafetler sponsorluk karşılığında bir marka tarafından şirkete verildiyse (genellikle kıyafetlerin reklamını yapan bir sosyal medya fotoğrafı), Christine idollerin genellikle daha sonra bunları saklamalarına izin verildiğini söylüyor.

Ancak Christine Park‘a göre, kıyafetler şirketin bütçesiyle satın alındığında durum genellikle farklı oluyor. Eski idol, bu senaryolarda şirketlerin genellikle kıyafetleri gelecekte başka idoller veya gruplar için kullanabilmek amacıyla sakladıklarını açıkladı. “Bazen şirket ‘Boşverin, idoller elinizde ne varsa onu giysin’ diyebiliyor,” diye ekledi.

Ve bu sadece kıyafetler için geçerli değil. Christine bunun ayakkabılar ve hatta mücevherler de dahil olmak üzere paylaşılması daha hijyenik olmayan parçalar için de geçerli olduğunu açıkladı. Eski idol, stilistinin kendisine elden düşme giysiler giydirmesinden nefret ettiğini söylüyor.

Daha da kötüsü, bu elden düşme takılar genellikle idollere yıkanmadan veriliyordu. “Çoğu zaman mücevherleri önceden temizlemiyorlar,” diye şok edici bir itirafta bulundu ve stilistlerin mücevherleri ilk idolden alıp doğrudan çantasına geri koyduklarını ve bir sonraki idole lazım olana kadar sakladıklarını açıkladı.

Takıları ilk kimin taktığını gerçekten bilemezsiniz ve özellikle de hassas bir cildiniz varsa… Daha önce kimin taktığını, takıları daha önce temizleyip temizlemediklerini bilemeyebilirsiniz… – Christine Park

Bu nedenle Christine Park, takılarını takmadan önce temizleyebilmek için her zaman yanında ıslak mendil götürdüğünü söylüyor. Ne yazık ki aynı şey kıyafetler için de geçerliymiş. Christine, yeniden kullanılan kıyafetlerin bazen “biraz koktuğunu” çünkü önceki idollerin terinin giysilerden temizlenmediğini açıkladı.

Birçok kişi birden fazla grup için kıyafet kullanmanın her seferinde yeni kıyafetler satın almaktan daha çevre dostu ve sosyal açıdan daha duyarlı olduğunu iddia etse de, idollerin yıkanmamış ve hijyenik olmayan kıyafetler ve aksesuarlar giyme gibi bir çileye maruz bırakılmaması gerektiği inkar edilemez.

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.