Site icon K Fandom

DKZ’in ajansı Kyoungyoon’un ebeveynlerinin JMS tarikatı ile ilişkisi olduğuna dair haberlere açıklık getirdi

DKZ‘in ajansı, Kyoungyoon‘un ebeveynlerinin yakın zamanda yayınlanan Tanrı Aşkına: Kutsal İhanet adlı Netflix belgeselinde öne çıkarılan JMS tarikatına bağlı olduğu yönündeki haberlere açıklık getirdi.

Tanrı Aşkına: Kutsal İhanet dört tarikat liderini ve onların dehşet verici uygulamalarını ifşa eden yeni bir belgesel dizisidir. Dizide ele alınan tarikatlardan biri olan JMS Providence (Hıristiyan İncil Misyonu olarak da bilinir), genç kadın takipçilerinin çoğunu istekleri dışı alıkoyduğu ve cinsel olarak istismar ettiği açıklanan lider ve hüküm giymiş tecavüzcü Jung Myung Seok tarafından kurulmuştur.

Belgeselin popülerliğinin ardından, JMS tarikatıyla bağlantılı olduğu iddia edilen adreslerin bir listesi internette yayılmaya başladı ve özellikle bir tanesi Kyoungyoon’un ebeveynleri tarafından işletilen bir kafenin adresi olmasıyla dikkat çekti.

Dongyo Entertainment 7 Mart akşamı haberlere cevaben aşağıdaki açıklamayı yayınladı:

Öncelikle, bugün çevrimiçi bir toplulukta yayınlanan içerik nedeniyle rahatsızlık hissetmiş olabilecek herkesten özür dilemek istiyoruz.

Şu anda internette ve sosyal medyada tartışılan DKZ üyesi Kyoungyoon’un ailesi tarafından işletilen mekan ile ilgili olarak, Kyoungyoon ve ailesiyle görüştükten sonra, Kyoungyoon’un birçok kişiden duymadan ve [belgesel] içeriğini görmeden önce, söz konusu kuruluşun sadece ailesinin katıldığı sıradan bir kilise olduğuna inandığı ve [belgesel]’deki bilgilerle hiç karşılaşmadığı veya bunlardan haberdar olmadığı ortaya çıktı.

Kyoungyoon bugün gerçeği öğrenir öğrenmez [belgeselin] içeriğini bizzat kontrol etti ve dehşetine hakim olamadı. Ailesi tarafından yürütülen iş derhal faaliyetlerini durdurdu ve söz konusu organizasyonla ilgili tüm hususları kontrol ettikten sonra aynı zamanda kiliseden de ayrıldılar. Ayrıca, bundan böyle [kuruluşla] hiçbir ilişkilerinin olmayacağını da kesin bir dille bildirdiler.

İşi gereği büyük sevgi gören biri olarak Kyoungyoon kendisiyle ilgili konuları gerektiği gibi inceleyemediği için özür dilemektedir. Cehalet mazeret olmasa da, söz konusu örgütün çıkarları doğrultusunda hareket etmek veya suçlarını savunmak için en ufak bir arzusu olmamıştır, bu nedenle aşırı spekülasyonlardan veya sözlerden kaçınmanızı rica ediyoruz.

Bu konu nedeniyle rahatsızlık duyan herkesten bir kez daha özür dileriz ve ajansımız Kyoungyoon’un çevresini ve kendisiyle ilgili tüm konuları daha dikkatli inceleyen bir sanatçı olabilmesi için desteklemeye devam edeceğini belirtmek isteriz.

Dongyo Entertainment

kaynak

Exit mobile version