BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BTS’den RM, “Askerlikten muaf tutulmadığınız için üzüldünüz mü?” sorusuna yanıt verdi

1 dakika okuma süresi

Bir BTS üyesinin duygularını itiraf etmek için bir keşişle buluştuğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde BTS’in lideri RM ve müzik yapımcısı Kang San’ın 29 Aralık’ta Hwaeomsa tapınağını ziyaret ettiği bildirildi. Baş keşiş Deok Mun, RM’ye “Askerlik muafiyeti alamadığın için üzgün müsün?” diye sorduğunda RM, “Elbette hayır, Kore Cumhuriyeti vatandaşı olarak görevimi yapmak istiyorum. Ancak o zaman haklarım hakkında konuşabilirim. Ayrıca bunu bir yetişkin olma zamanı olarak da görüyorum.”

RM ve Kang San’ın toplu taşıma araçlarını kullanarak Hwaeomsa tapınağını ziyaret ettikleri ortaya çıktı. İkili, müzikleri için ilham almak ve dinlenmek için zaman ayırmak üzere tapınağı ziyaret etti. RM baş keşişle buluştu ve birlikte çay içti. RM, baş keşişi “Daha önce ziyaret etmek istemiştim ama mümkün olmadı” diyerek selamladı.

Keşiş Deok Mun, RM ile bilgelik dolu sözler paylaştı ve ona şu tavsiyelerde bulundu: “Bir insanın 80 yıllık hayatında bir buçuk yıl (orduda) boşa gitmez, ancak kendini gözden geçirebileceğin değerli bir zaman olacaktır. Umarım yaşlanıp saçların beyazlasa bile harika müzik yapan BTS’in RM’i olabilirsin.”

Rahip sözlerini şöyle sürdürdü: “BTS dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından ne kadar seviliyorsa, umarım siz de müziğiniz aracılığıyla merhamet ve sevgi mesajına aktif olarak katkıda bulunabilir ve bu mesajı iletebilirsiniz. Umarım bir noktada görünüp kaybolan geçici bir varlık olmaz, bunun yerine müziği en yüksek potansiyeline yükselten gerçek bir müzisyen olursunuz.”

Çay saatindeki sohbetin ardından RM, baş keşişe ilk solo albümü ‘Indigo’yu hediye etti. Bu arada BTS, Keşiş Deok Mun tarafından yönetilen bir çocuk yardım kuruluşu olan Good World Charity Bank’a her yıl 500 çanta bağışladı.



İlgili İçerikler
HaberK-Fandom Özel

Dokdo ve Barış

3 dakika okuma süresi
Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.