BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

“Boys Planet” izlenme sayısı manipülasyonu söylentilerini yalanladı

1 dakika okuma süresi

Boys Planet” izlenme sayılarını manipüle ettiği yönündeki söylentileri yalanladı.

Boys Planet Mnet’in 49 Koreli, 49 dünyanın diğer ülkelerinden 98 stajyerin katıldığı, yeni bir küresel erkek grubu kurmak için yarıştıkları bir yarışma programı.

Program önümüzdeki hafta finale doğru ilerlerken, “Here I Am” fancam video değerlendirmesi için izlenme sayılarının manipüle edildiği iddiaları gündeme geldi ve yarışmacı Seok Matthew‘un değerlendirme döneminin sonuna doğru 35. sırada yer alan fancam’inin 9. sıraya yükseldiğine dikkat çekti.

Söylentiye yanıt olarak Mnet’in bir temsilcisi 10 Nisan’da şu açıklamayı yaptı: “Yarışmacı Seok Matthew’un signal şarkı fancam video değerlendirmesi için yapılan ilk grup savaşında G-Grubu arasında 9. sırada yer aldığı doğrudur. Sıralaması, Boys Planet’ın resmi YouTube kanalındaki [yarışmacıların bireysel fancam videolarının] izlenme sayılarının puana dönüştürülmesi ve daha önce bildirdiğimiz fancam değerlendirme yöntemine (‘izlenme’ + ‘beğeni’ x 100) göre listelenmesinin sonucudur.

Sözlerine şöyle devam etti: “O sırada G-Group’tan Krystian ve Wang Zi Hao signal şarkısı fancam’inin çekimi sırasında sağlık nedenleriyle [değerlendirmeye] katılamadılar, dolayısıyla değerlendirme dışında bırakıldılar. Bu konuda önceden bilgilendirildik. İlgili veriler de dahil olmak üzere tüm ‘Boys Planet’ verilerinin bir araya getirilmesi, dış kuruluş Samil PwC aracılığıyla doğrulanmaktadır.

“Boys Planet”ın çıkış grubu %100 izleyicilerin (Star Yaratıcıları) oylarıyla seçilecek. Çıkış grubu dokuz üyeden oluşacak ve programın final bölümü 20 Nisan’da yayınlanacak.

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.