BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BLANK2Y üyesi ve eski I-LAND yarışmacısı Youngbin’in ilişkisinde şiddet suçlamalarının ardından gruptan ayrıldığı açıklandı

2 dakika okuma süresi

Keystone Entertainment 25 Şubat’ta BLANK2Y üyesi Youngbin‘in gruptan ayrıldığını resmen duyurdu.

25 Şubat’ta anonim bir kişi (bundan sonra “A” olarak anılacaktır) çevrimiçi bir toplulukta arkadaşının “B” olarak bilinen idol erkek arkadaşı tarafından ondan ayrılmaya çalışırken fiziksel şiddete uğradığını ve boğazının sıkıldığını iddia eden bir paylaşımda bulundu.

Yaşananları A şu şekilde ifade etti: “Arkadaşım ve idol B yaklaşık üç ay kadar birliktelerdi, arkadaşım ondan ayrılmak istediğini belirttiğinde B ona saldırdı. Arkadaşımı yakasından tutup bir ara sokağa sürükledi, burada cep telefonunu elinden alıp fırlatmaya çalıştı ve arkadaşım bayılana kadar boğazını sıktı.

Arkadaşının olay sırasında ölebileceğini belirten A, “Eğer çevredeki insanlar ona yardım etmeseydi, arkadaşım bugün hayatta olmayabilirdi. Yaralarına ilişkin sağlık raporları bile var.

Sevdiğiniz birine, sırf sizden ayrılmak istediği için bilincini kaybedecek kadar saldırmak çok yanlış bir şey bence.” diye devam etti A. “Bu tür bir insanın hiçbir şey olmamış gibi eğlence sektöründe kariyerine devam etmesinin kabul edilemez olduğunu düşünüyorum.

Günün ilerleyen saatlerinde BLANK2Y‘nin ajansı Keystone Entertainment, ilk olarak Mnet’in yarışma programı “I-LAND “de yarışmacı olarak dikkatleri üzerine çeken Youngbin‘in yazıda bahsedilen idol olduğunu ve sonucunda gruptan ayrıldığını doğruladı.

Şirket açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi;

“Merhaba, biz Keystone Entertainment.

Her şeyden önce, hem hayranlarda hem de kamuoyunda endişe ve huzursuzluğa neden olduğumuz için içtenlikle özür dileriz.

Bugün erken saatlerde ajansımız, çevrimiçi bir toplulukta ortaya atılan son suçlamaların ardından ilgili tüm hususları teyit etmek üzere harekete geçti ve suçlamalara hedef olan kişinin aslında Youngbin olduğu anlaşıldı. Sonuç olarak, Youngbin ve BLANK2Y’nin bundan sonraki durumu hakkında sizi bilgilendirmek isteriz.

Ajans, Youngbin’in bugün itibariyle gruptan ayrılmasına karar verdi ve günün ilerleyen saatlerinde planlanan ‘KROSS Vol.2’ performansından başlayarak, BLANK2Y promosyonlarına Youngbin olmadan devam edecek.

Youngbin ile ilgili konularda hayranlarımızı ve diğer pek çok kişiyi endişelendirdiğimiz için bir kez daha üzüntülerimizi bildirmek isteriz.

Ajans olarak BLANK2Y’nin büyümesini sizlere gösterebilmesi için elimizden gelen çabayı sarf etmeye devam edeceğiz.

Teşekkür ederiz.”

Keystone Entertainment

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.