BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BLACKPINK Guinness Dünya Rekoru’nu kırarak Spotify’da en çok dinlenen kız grubu oldu

1 dakika okuma süresi
blackpink spotify en çok dinlenen kız grubu

BLACKPINK bir rekora daha imza atarak artık Guinness Rekorlar Kitabı‘nda Spotify’da en çok dinlenen kız grubu ünvanını taşıyor!

8 Mart’ta Guinness Dünya Rekorları, BLACKPINK’in İngiliz kız grubu Little Mix’i tahtından indirerek Spotify’ın en çok dinlenen kız grubu olduğunu resmen duyurdu.

Son raporlara göre BLACKPINK’in şarkıları 8,880,030,049 bireysel dinlenmeye ulaştı. En çok dinlenen şarkıları arasında 746.198.263 dinleme ile “How You Like That“, 672.084.360 dinleme ile “Kill This Love” ve 574.613.362 dinleme ile “DDU-DU DDU-DU” yer alıyor.

Grup olarak BLACKPINK şu anda YouTube’da en çok abonesi olan grup, İngiltere Albüm Listesinde (Kadın) 1 numaraya ulaşan ilk K-pop grubu ve ABD Albüm Listesinde (Kadın) 1 numaraya ulaşan ilk K-pop grubu dahil olmak üzere birçok Guinness Dünya Rekorunu elinde bulunduruyor.

Üyeler kariyerleri boyunca çok sayıda bireysel başarıya da imza attı. Rosé, 2021’de ilk single’ı “On The Ground” ile Billboard Global listesinde hem solist hem de grup üyesi olarak 1 numaraya ulaşan ilk sanatçı olurken, Lisa bu yılın başlarında üç yeni Guinness Dünya Rekoru unvanı elde etti.

BLACKPINK şu anda “BORN PINK” dünya turnesinin Asya ayağında, bu ayın sonlarına doğru Jakarta, Kaohsiung ve Manila’da performans sergileyecek.

BLACKPINK’i tebrik ediyoruz!^^

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.