BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
DedikoduHaber

Bir netizen, BTS’den Jimin’i Instagram’da takipçi satın almakla suçladıktan sonra hayranlar iddiaları düşürdü

1 dakika okuma süresi

BTS üyeleri, halk tarafından sürekli olarak inceleniyor. En geniş kitleli erkek grubu olarak, tüm dünya onların her hareketini takip ederken ilgi odağındalar.

Bu kadar büyük bir takipçi kitlesi ile, küresel sanatçıları eleştirmeyi bekleyen netizenler mutlaka olacaktır. Son zamanlarda, bir netizen üyenin Instagram takipçileri satın aldığını iddia ettiği için Jimin’e karşı suçlamalar yapıldı.

Suçlamayı gündeme getiren netizen, Jimin’in bireysel promosyonları olmamasına ve Instagram’da aktif olmamasına rağmen Temmuz ayının başında Instagram takipçi sayısının patlayarak arttığını açıkladı.

Günlük yaklaşık 50.000 takipçi kazanıyordu, ancak Temmuz ayında aniden günde yaklaşık 150.000 takipçi kazanmaya başladı. Netizen, “Beyaz Saray programı, geri dönüş, müzik promosyonları ve hatta dokuzuncu yıl dönümü Festivalinin olduğu Haziran ayında grubun takipçi sayısında en düşük artışa sahipti. 1 Temmuz’da herhangi bir etkinlik yapmıyor ve aktif değil ama yeni takipçi sayısı artıyor.”

Netizen ayrıca Spotify sıralamasındaki artışı da gündeme getirdi. Aniden çok sayıda takipçi kazanıp kaybettiği sıralamada garip bir değişiklik olduğunu ve sosyal medyada takipçi satın aldığına dair şüpheleri artırdığını açıkladı.

Şüphe uyandıran netizen, Jimin’in Spotify’da takipçilerini kaybettiğini, çünkü platformun zaman zaman bot hesaplarını kaldırdığını da açıkladı.

Ek olarak, bu netizen Jimin’in Spotify’daki takipçi sayısında diğer üyelere kıyasla en fazla dalgalanmaya sahip olduğunu iddia etti. Bu nedenle, takipçi sayısının bir şekilde manipüle edildiğinden emindi.

Bununla birlikte, bu spekülasyon diğer netizenler ve BTS hayranları tarafından hemen reddedildi.İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.