BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
EtkinlikHaberNetizen Yorumları

32. Seul Müzik Ödülleri, sadece SM Entertainment sanatçıları için ‘hayran koltukları’ sattığından eleştiri yağmuruna tutuldu

2 dakika okuma süresi
32. seul müzik ödülleri sm entertainment

32. Seul Müzik Ödülleri, 19 Ocak’ta Türkiye saatiyle 13:00’da canlı olarak gerçekleşti, ancak organizasyon hayran koltukları sebebiyle eleştiri yağmuruna tutuldu.

Sunuculuğunu Kim Il Joong, SHINee’den Minho ve Lee Mi Joo’nun yapacağı 32. Seul Müzik Ödülleri, öğlen vakti Seul’deki KSPO Dome’da gerçekleşti. İzleyicilerin ilgisini çekmek için sahne alan ve katılan sanatçı kadrolarını çok önceden açıklayan diğer ödül törenlerinin aksine, 32. Seul Müzik Ödülleri etkinlik gününe kadar sanatçı kadrosunu açıklamamayı tercih etti.

Buna ek olarak, netizenlere göre, etkinlik şimdiye kadar seyirci biletlerinin katılımcılara rastgele dağıtılacağını ve belirlenmiş bir hayran oturma yeri olmayacağını vurguladı.

Ancak, 18 Ocak’ta SHINee’den Minho, GOT The Beat ve NCT Dream’in hayranları, sanatçıların hayran toplulukları aracılığıyla bu sanatçılar için hayran bölümlerinin rezervasyon için hazır olacağına dair bildirimler aldı. Bu bildirimlerde SHINee’den Minho’nun hayranları için toplam 50 koltuk; GOT The Beat ve NCT Dream için de toplam 225’er koltuk ayrılacağı belirtildi.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca bazı internet kullanıcıları ‘Seul Müzik Ödülleri’ni ‘SM Ödülleri’ olarak adlandırarak etkinliğin adil olmadığını ve SM Entertainment sanatçılarını el üstünde tutup diğer sanatçılara haksızlık yaptılarını savunmuşlardı.

Şimdi, 32. Seul Müzik Ödülleri’nin SM Entertainment sanatçılarının hayranlarına ayrıcalıklı muamele sunduğuna dair haberlerin yayılmasıyla, bu tür iddialar daha da güçlenmiş oldu.


Netizenler ne düşünüyor bakalım:

“Artık taraflı bir ödül programı olduklarını saklamaya da çalışmıyorlar, çok arsızca??”

“SM Entertainment sanatçılarının tüm ödülleri toplayacağı çok belli. Şimdiden tebrikler(!)”

“Daesang ödülünü bu sene kime verecekler bilmiyorum. Hak eden insanların hiçbiri orada değil çünkü hahaha”

“Ne kadar utanmazlar, şaka gibi.”

“SM artık en büyük ajans bile değil, diğer ve daha büyük ajanslar bu saçma ödül töreni hakkında bir şey yapabilir mi artık?”

“Bu sene verecekleri saçma ödülleri hayal bile edemiyorum”

“Sadece kendini utandırıyorsun SM, dur artık.”

“SM sanatçıları bu sene rezaletten ibaretti.”

“Her şeye açıkça hile hurda karıştırıyorlar artık… Saygı denen bir şey kalmadı bu noktada.”

“Hayatımda gördüğüm en anlamsız ve değersiz ödüller bunlar olacak.”

kaynak: allkpop


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.