Site icon K Fandom

Yuju solo kariyerine başlangıç hikayesini anlatıyor

W Kore’nin yeni sayısında GFRIEND’in eski üyesi Yuju yer alıyor!

Geçenlerde gerçekleşen bir yayında Yuju kendini sekiz yıldır kariyerini sürdüren bir solo sanatçı olarak tanıttı.

“Bir solo sanatçı olarak ilk albümümü bu yıl çıkardım. Ancak bu GFRIEND ile geçirdiğim yıllarımı göz ardı edeceğim anlamına gelmiyor. Aslında bu hayranlarımın bana taktığı bir lakap. Sanırım şu an bulunduğum durumu en iyi şekilde anlatıyor. Bu yüzden de gittiğim her yerde “Sekizinci yılında olan çaylak sanatçı Yuju’yum ben” diyorum.”

Yuju geçtiğimiz Ocak ayında albümü “REC” ve başlık şarkısı “Play” ile solo çıkışını yaptı.

Şarkının nasıl ortaya çıktığını sorduğumuzda Yuju şu şekilde anlattı; “Müzik duyguların bir yansıması. Bunu hep böyle düşünürüm. Bu yüzden de en büyük kaygım hangi duyguyu dile getireceğim oldu. Eğer üzüntüyü dibine kadar yaşamasaydım, ardında yatan duyguları nasıl bilebilirdim? Bulunduğum durumu düşündüğümde, içimde bir parça öfke, biraz hüzün ve bir yandan da özgüven hissettim. Özetlemek gerekirse, karmaşık duygular içerisindeydim. Hayal kırıklığı ve özgür kalmayı tek bir şarkıda ifade etmeyi düşündüm. “Play” işte böyle ortaya çıktı.”

Bu haftanın başlarında Yuju “Evening ft. BIG Naughty” teklisiyle geri dönüş yaptı. Yuju bu şarkının “Serin bir yaz akşamında kalbinizde çiçek açan taze bir aşk” hissini anımsattığını söylüyor.

BIG Naughty ile olan iş birliğiyle ilgili ise şu yorumda bulundu, “Yoğun programlarımızdan dolayı daha çok e-posta üzerinden iletişim kurduk. Genelde başka sanatçılarla ortak çalıştığımda tek tük revizyonlar çıkabiliyordu. Ancak bu sefer ilk kez “İşte bu, bu iş birliği için beklediğim hissiyat tam olarak buydu” sözünü duydum. Bu yüzden de revizyona giren pek bir kısmı olmadı.”

“Evening”in nasıl geri dönüşler almasını beklediğini sorduğumuzda Yuju; “Yuju kalbimizi çarptırıyor” dendiğini duyduğumda başarılı oldu diyebilirim.

“Uzun zamandır pek fazla heyecanlanmamaya odaklanıyorum. Dürüst olmam gerekirse, şöhret bir insanın karakterini gerçekten değiştirebiliyor. Binlerce hayranınız var ve sizi havalı buluyorlar. İster istemez heyecanlanıyorsunuz. Bu yüzden her zaman bu övgü ve popülarite silsilesinin içerisinde kaybolmamaya özen gösterdim.”

2015 yılında Yuju yağmurlu havada sahnede defalarca düştüğü “Me Gustas Tu” performansının videosu ile viral olmuştu. 

“Performans sırasında çok ağladım. Ağlama sebebim canımın yanması değildi. Üzülmüştüm, bizleri izleyen seyircilere gerçekten harika bir performans sunmak istemiştim ama düşüp durdum. O günden kalan ağrılarım birkaç güne azaldı, ancak yalnızca bir performans sergileyecektik. Sonrasında acaba benden nefret ettiği için biri sürekli beni itip duruyor muydu diye düşündüm.”

Gelecek planları hakkında Yuju’ya beklentilerini sorduğumuzda hislerini şöyle açıkladı:

 “Geri dönüşüm yaklaştığı için mi bilmiyorum ama umarım “Evening”i yazın sokaklarda çokça duyabilirim. Sokakta yürürken kendi şarkınızı beklenti olmadan duymak çok güzel bir his. Eğer bir yaz gününde şapkamla yürürken kendi şarkımı duyarsam muhakkak gülümserim. Umarım böyle bir çok anım olur.”

Yuju’nun yeni müzik videosu ‘Evening’i siz nasıl buldunuz?

kaynak

Exit mobile version