BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Hyelim

Hyerim (혜림; kısaca Lim olarak da bilinir) rrr Entertainment bünyesinde Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı ve oyuncudur. Wonder Girls kız grubunun eski bir üyesidir.

Kariyeri

2010–2016: Wonder Girls

Sunmi’nin Wonder Girls’ten ayrılmasıyla eş zamanlı olarak, JYP Entertainment 22 Ocak 2010 tarihinde Hyerim’in Wonder Girls’e yeni bir üye olarak katılacağını duyurdu.

Grubun bir üyesi olarak resmi çıkışını 15 Mayıs 2010 tarihinde grubun üçüncü single albümü “2 Different Tears” ile yaptı.

26 Ocak 2017’de JYP Entertainment, Yeeun ve Sunmi’nin ajansla olan sözleşmelerini yenilememeye karar vermelerinin ardından grubun dağılacağını duyurdu. Bu arada Hyelim ve Yubin sözleşmelerini yeniledi.

Grubun son single’ı “Draw Me” onuncu çıkış yıldönümleri olan 10 Şubat 2017’de yayınlandı.

2020: JYPE’den ayrılış, yeni ajans

28 Ocak 2020’de JYP Entertainment, eski Wonder Girls üyesi Yubin ile birlikte sözleşmelerinin üç gün önce sona ermesinin ardından ajanstan ayrılmaya karar verdiklerini açıkladı.

9 Mart 2020’de, Yubin’in yeni kurulan ajansı rrr Entertainment ile anlaştığı açıklandı.

İlişki

13 Mart 2020’de Hyerim’in yedi yıldır ünlü olmayan biriyle birlikte olduğu açıklandı. Çift MBC’nin yaklaşan varyete programı Don’t Be Jealous’un bir parçası olacak. Aynı günün ilerleyen saatlerinde, ünlü olmayan erkek arkadaşının tekvando sporcusu Shin Min Chul olduğu ortaya çıktı.

30 Nisan 2020’de, çiftin Temmuz ayında evlenmeyi planladıkları ortaya çıktı. Çift 5 Temmuz’da özel bir törenle resmen evlendi.

8 Ekim 2021’de Hyerim, çiftin ilk çocuğuna hamile olduğunu açıkladı. 25 Şubat 2022’de Hyerim’in 23 Şubat’ta bir erkek bebek dünyaya getirdiği açıklandı.

Hakkındaki diğer bilgiler

– Seul, Güney Kore’de doğdu
– Hong Kong’da yaşadı
– İngilizce, Mandarin, Kantonca, Korece konuşabiliyor.
– Lim, 2010 yılında Wonder Girls’e katılmadan önce Miss A üyeleri Fei ve Jia ile birlikte ‘Sisters’ ya da ‘JYP Sisters’ adlı ve Çinli Wonder Girls olarak bilinen bir JYP kız grubundaydı, ancak grup diğer iki üyenin ayrılmasının ardından dağıldı.
– Lim, Sunmi’nin ara vermesinin ardından 2010 yılında Wonder Girls’e dahil oldu.
– Daha önce Hong Kong’da modellik yapıyordu.
– Hyelim Day6’dan Jae ile yakın arkadaştır.
– 26 Ocak 2017’de Wonder Girls’ün dağılacağı açıklandı, ancak Hyelim JYP Entertainment ile temasını yeniledi.
– Ocak 2020’de JYP Ent’ten ayrıldı.
– Hyelim’in ideal tipi: “Son zamanlarda ideal erkeğim değişti. Bir şeyler öğrenebileceğim birinden hoşlanıyorum.”

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.