BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Dawon

Dawon (Korece: 다원; Çince: 多願) Starship Entertainment ve Yue Hua Entertainment altında Güney Koreli şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. WJSN kız grubunun bir üyesidir.

Kariyeri

2015-2016: WJSN ile ilk çıkış

WJSN’in bir üyesi olarak 31 Aralık 2015’te grubun Natural Unit’inin bir parçası olarak açıklandı. Grup resmi olarak 25 Şubat 2016’da ilk mini albümleri Would You Like? ile çıkış yaptı.

Sağlığı

12 Aralık 2019 tarihinde Starship Entertainment tarafından yapılan açıklamada, hastanede detaylı bir muayene ve tedavinin ardından Dawon’a anksiyete bozukluğu teşhisi konulduğu belirtildi. Sonuç olarak, tedavi ve iyileşmeye odaklanmak için bir süre ara vereceği açıklandı.

22 Şubat 2022’de Starship Entertainment, Dawon ile görüştükten ve uzman tıbbi kurumların görüşlerini dinledikten sonra, anksiyetesi için tedaviye odaklanması gerektiğine karar verildiğini ve sağlığına odaklanmak için grup faaliyetlerine ara vereceğini duyurdu. Bu nedenle Dawon, Queendom 2’de grup arkadaşlarıyla birlikte yer alamadı.

Hakkındaki diğer bilgiler

– Seul, Güney Kore’de doğdu.
– Kendisinden büyük bir erkek kardeşi vardır.
– Koç burcunu temsil etmektedir.
– Piyano ve gitar çalabiliyor.
– Diğer üyelerle ilgilenen kişidir.
– Dawon, WJSN’in en sakar üyesidir. (Okul Sonrası Kulübü)
– Dawon, üyeleri ve hayranları tarafından fit vücudu için sık sık övülür.
– Çok düşünceli, etrafı temizliyor ve diğer üyelerin bakımına yardımcı oluyor.
– Çevresinin farkında (örn: reality şovlarında, Dawon bir çöp kutusunun önünde durmak için hareket etti çünkü çöp kutusunun görüntüsünün sunbae’lerini selamlarken WJSN’in imajını bozmasını istemedi)
– Sabahları yüzüyor, öğlenleri fizik kondisyon yapıyor ve akşamları pilates yapıyor. (NCT Gece Gecesi)
– 15&’den Jimin ile arkadaş.
– “Spirit Girl” adlı şarkı programındaydı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.