BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Luhan

eski üye

Luhan (루한) Çinli bir şarkıcı ve aktördür. Erkek grubu EXO ve alt grubu EXO-M’in eski bir üyesidir. Ana vokalist ve dansçıydı. Ekim 2014’te sözleşmesini feshetmek için dava açtıktan sonra gruptan ve ajanstan ayrıldı.
Ayrıldığından beri Mandopop/C-pop alanında aktif olarak çalışmaktadır ve ilk solo şarkısı “That Good Good “u yayınlamıştır. Ayrıca 2019 yılına kadar Running Man China’nın oyuncu kadrosunda yer aldı.

Biyografi

Lu Han (Çince: 鹿晗; pinyin: Lù Hán; Korece: 루한), 20 Nisan 1990 (32 yaşında) doğumlu, Haidian Bölgesi, Pekin, Çin’den. Pekin Shida Ortaokulu’ndan mezun oldu ve değişim öğrencisi olarak Yonsei Üniversitesi’ne katılmak üzere Güney Kore’ye gitmeden önce yatılı okul olan Pekin Haidian Yabancı Dil Shi Yan Okulu’na devam etti. Lu Han 2008 yılında JYP Entertainment’ın Çin küresel seçmelerine katılmış ancak seçilememiştir.

Seul’de okurken, Lu Han bir S.M. Entertainment casting ajanı tarafından keşfedildi ve şirketin yıllık S.M. Casting System seçmelerine katılmasını tavsiye etti. Seçmeler başarılı geçti ve Lu Han 2011 yılında EXO’ya katıldı. Lu, 27 Aralık 2011’de halka resmi olarak tanıtılan on iki EXO üyesinden ikincisiydi. Tao, Chen ve EXO-K’dan Kai ile birlikte Lu Han ilk televizyon performansını 29 Aralık 2011 tarihinde SBS’nin Gayo Daejun etkinliğinde gerçekleştirdi. Lu Han şu anda Seul Sanat Enstitüsü Uygulamalı Müzik bölümüne devam etmektedir.

10 Ekim 2014 tarihinde Luhan, sözleşmesini sona erdirmek için S.M. Entertainment’a dava açtı.

Solo kariyeri

EXO’dan ayrıldıktan sonra Luhan çok sayıda filmde rol aldı. Luhan ayrıca 2014 Baidu Moments Konferansı’nda Li Bingbing ile birlikte “En Değerli Yıldız” ödülünü kazandı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.