BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Kai

Kai (카이) SM Entertainment bünyesinde Güney Koreli şarkıcı, rapçi ve aktördür. Erkek grubu EXO, alt birimi EXO-K ve süper grup SuperM’in bir üyesidir.
Solo çıkışını 30 Kasım 2020’de kendi adını taşıyan mini albümle yapmıştır.

Kariyer

2012: EXO ile ilk çıkış

Kai, 23 Aralık 2011’de EXO’nun ilk üyesi olarak açıklandı. 9 Nisan 2012’de Mama adlı mini albümle grubun ve alt birimi EXO-K’nın bir üyesi olarak çıkış yaptı.

2019: SuperM

4 Ağustos 2019’da süper grup SuperM’in bir üyesi olduğu doğrulandı. Grup 4 Ekim’de kendi adlarını taşıyan mini albümleriyle çıkış yaptı.

2020: Solo çıkış

3 Temmuz 2020’de Kai’nin yılın ilerleyen zamanlarında solo çıkışını yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı.30 Kasım’da kendi adını taşıyan mini albümüyle solo çıkışını yaptı.

Kişisel yaşam

Eğitim

Şubat 2012’de Seul Sahne Sanatları Okulu’ndan (SOPA) mezun oldu.

İlişki

1 Nisan 2016’da yerel medya kuruluşu Dispatch, f(x)’ten Krystal ile çıktıklarını bildirdi ve aynı gün SM Entertainment tarafından doğrulandı. Haziran 2017’de SM, çiftin her iki tarafın da yoğun programları nedeniyle ayrıldığını bildirdi.

31 Aralık 2018’de, BLACKPINK’ten Jennie ile aralarında olası bir ilişki olduğuna dair söylentiler, son kez aynı yerel medya kuruluşunun ikilinin bir randevuda birlikte çekilmiş fotoğraflarını ve Ekim ayında Paris’te birlikte vakit geçirdikleri bilgisini yayınlamasıyla başladı. 1 Ocak 2019’da SM Entertainment çiftin çıktığını doğruladı ve “Kai ve Jennie birbirlerinden hoşlanmaya başladılar” açıklamasını yaptı. Aynı günün ilerleyen saatlerinde YG Entertainment da haberi doğruladı. 25 Ocak’ta SM Entertainment çiftin ayrıldığını açıkladı ancak bunun nedenini açıklamadı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.