BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Munik

Jang Mun Ik (d. 20 Mart 2001; Hangul: 장문익) kısaca Mun Ik (문익) Dongyo Entertainment bünyesinde Güney Koreli bir şarkıcıdır. DKZ erkek grubunun ve ilk alt birimi DONGKIZ I:KAN’ın bir üyesidir.

Erken dönem yaşamı

Jang, 20 Mart 2001 tarihinde Güney Kore’nin Busan şehrinde doğdu. Grubun eski adı olan DONGKIZ’da çıkış yapmadan önce Okcheon İlkokulu ve Samseong Ortaokulu’ndan mezun oldu.

Kariyer

2018-günümüz: DKZ

Mun Ik, Sehyeon, Mingyu ve Giseok gruba katılmadan önce grubun orijinal üyelerinin bir parçasıydı. Mun Ik, Mayıs 2018’de DONGKIZ grubunun ikinci üyesi ve bir parçası olarak kamuoyuna tanıtıldı. Grup, 2018’in ikinci yarısında Resmi YouTube Kanallarında dans coverları ve şarkı coverları yayınlayarak çıkış öncesi etkinliklerini yapmaya başladı. Dongyo 17 Ekim’de grubun 2019’un başlarında çıkış yapacağını doğruladı. Ayrıca grubun 17 Kasım’da Kore ve Tayland arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yıldönümünü anmak için HEC Kore Konserine katılacağı açıklandı. 8 Kasım’da DONGKIZ’ın ay sonunda bir çıkış öncesi single yayınlayacağı ve Şubat 2019’da çıkış yapmayı hedeflediği açıklandı.

DONGKIZ, 21 Kasım’da “Nom” adlı parçanın yer aldığı “DONGKIZ Pre-debut D/S 1.” adlı çıkış öncesi dijital single’ını yayınladı.

24 Nisan 2019’da, birkaç ay boyunca grubun çıkış öncesi erkek grubu olarak tanıtımını yaptıktan sonra, Mun Ik ve grup, Nom adlı parçayla ilk single albümleri DONGKIZ On The Block ile resmi olarak çıkış yaptı.

Kişisel yaşam

Sağlık

24 Ağustos 2021’de, DONGKIZ’ın hayran kafesinde Mun Ik’ın psikolojik sorunları nedeniyle ara vereceğini belirten bir açıklama yayınlandı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.